Reklama

Wcale nie Londyn. 7 brytyjskich miast, w których łatwiej o pracę

Przynajmniej według statystyk.

Wcale nie Londyn. 7 brytyjskich miast, w których łatwiej o pracę Fot. Istock
Reklama

„Londyn wzywa odległe miasta” - usłyszał w 1979 r. świat w największym przeboju The Clash. I mimo że od ukazania się płyty „London calling” minęło niemal 40 lat i brytyjska stolica wraz innymi miastami na Wyspach mocno się zmieniła, to jednak do rzeczonej metropolii ściągają kolejne pokolenia Brytyjczyków i obcokrajowców. Jak się jednak okazuje, słynny „Lądek Zdrój” z klasycznego już filmu Barei wcale nie jest miastem, w którym statystycznie najszybciej przybywa ofert pracy - wynika z danych brytyjskiej strony cv-library.co.uk.

 

Zobacz także: 10 oznak, że współpracownicy nienawidzą cię

 

Administratorzy porównali wzrost ofert zatrudnienia w lutym i marcu tego roku. Londyn zajął dopiero 8. miejsce. Największy wynik, niemal 20 %, zanotowały Liverpool i Brighton. Większą szansę na znalezienie pracy oferują również m.im. Sheffield i Manchester. 

 

1.  Liverpool - 19,9 % 

 

Obok Manchesteru kluczowy ośrodek gospodarczy w północno-zachodniej Anglii i zarazem najszybciej obecnie rozwijający się region Wielkiej Brytanii. Tutaj najłatwiej o pracę.

 

2. Brighton - 18,8 %

 

Przyjazna lokalizacja nad południowym wybrzeżem sprzyja poziomowi zadowolenia z życia wśród mieszkańców. Dobre miejsce zarówno na pracę, jak i chwilową ucieczkę z betonowej dżungli.

 

3. Birmingham - 14,8 %

 

Drugi pod względem liczby ludności ośrodek metropolitarny na Wyspach Brytyjskich. Lokalną gospodarkę zdominował sektor usług. 

 

 

4. Sheffield - 13,7 %

 

Interesujące miejsce dla każdego szukającego pracy w sektorze technologii i nowoczesnych rozwiązań. Wartość lokalnego rynku wycenia się na 300 mln funtów.   

 

5. Leeds - 13 % 

 

Czwarte brytyjskie miasto pod względem rozwoju gospodarczego. Ważny ośrodek usług finansowych, ubezpieczeń i przemysłu.

 

6. Manchester - 12,8 %

 

Rozpoznawalne miasto i zarazem jeden z najbardziej zaludnionych regionów Anglii. Ważny ośrodek przemysłowy oraz centrum życia kulturalnego i naukowego.  

 

7. Bristol - 12.5% 

 

Południowy-zachód Anglii i zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów kraju. To również jedno z bardziej zielonych i przyjaznych miast do życia. 

Najpopularniejsze atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii

Muzeum Brytyjskie, 6,42 mln...

1/10

Muzeum Brytyjskie, 6,42 mln zwiedzających w 2016 r.
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama