Klasyczny Volkswagen T3 jako "kamper". Rzuć wszystko i zobacz idealne auto na wakacje
Fot: Instagram.com/robheran/

Klasyczny Volkswagen T3 jako "kamper". Rzuć wszystko i zobacz idealne auto na wakacje

Kiedyś zwykły "kant", w ubogiej wojskowej wersji. Dzisiaj... to trzeba zobaczyć. Uwaga: zapragniesz rzucić wszystko i natychmiast wyjechać na niekończące się wakacje.
18.05.2017

Ludzie miewają niekiedy nierozsądne motoryzacyjne pomysły. Robert Heran, pochodzący z Czech zawodowy freerider rowerowy, też tego doświadczył. Jego marzeniem był klasyczny Volkswagen Transporter (kto o nim nie marzy...). W 2007 roku kupił zdezelowanego Volkswagena T3 z 1990 roku, w wojskowej wersji z napędem na cztery koła. Niby fajnie, bo "Kanciaki" z syncro to dzisiaj rarytas, do tego koszmarnie drogi, ale stary samochód to nie jest zabawka dla niedoświadczonych. Rob chciał przerobić wojskowego Transportera na kampera, a to oznaczało całkowitą przebudowę auta - od lakieru, przez wnętrze po silnik, a nawet deskę rozdzielczą. Praca kosztowała go fortunę, mnóstwo nerwów i oznaczała konieczność poznania samochodu tak dogłębnego, że właściwie mógłby dzisiaj rzucić robotę sportowca i zająć się renowacją Transporterów.

 

Nie o tym teraz jednak. Rob zbudował bowiem jeden z najpiękniejszych kamperów jakie widzieliśmy ostatnio. Mimo drobnych awarii, auto służy mu zgodnie z zamysłem: i jako środek transportu, i jako mobilny dom w czasie wypraw rowerowych w odludne tereny. Czech przejechał nim niemal całą Europę, dotarł także do Maroka.

 

W samochodzie zostało wymienione dosłownie wszystko. Zamontowano nowy silnik 1,9 TDI, spartańskie wojskowe wnętrze zamieniono na przytulny domek na kółkach, wymieniono zawieszenie, zderzaki, drzwi, światła, dodano panele solarne o mocy 100 wattów, obracane fotele Recaro oraz platformę na dachu, dzięki której Rob łatwo może zmienić Transportera w rampę do skoków rowerowych. Sprytne, no nie?

 

Rob bardzo chętnie opowiada o przebudowie Transportera. Obejrzyj, ale uwaga – to będzie kwadrans nieprzewanego skręcania się z zazdrości.

 

Aha: Rob prowadzi bloga (klik) o sobie, swojej rowerowej pasji – i o swoim Volkswagenie. Zdecydowanie warto...

 

SYNCRONICLES TECH from infinite trails on Vimeo.

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie