Nowy rekordzista – 30-letnia whisky za astronomiczne pieniądze
www.instagram.com/usmacallan/

Nowy rekordzista – 30-letnia whisky za astronomiczne pieniądze

Sprawdź, ile zapłacił nabywca na aukcji w Hong-Kongu za pełną beczkę Macallana z 1987 roku
18.10.2017

Szkocja nie nadąża z produkcją whisky, a Polacy wybierają ten alkohol częściej niż kiedykolwiek wcześniej. W skali globalnej przekłada się to nie tylko na wzrost wartości samego rynku, ale również na wyśrubowane ceny kolekcji, butelek i beczek w ramach licytacji. Szybko wzrasta też rynek dóbr luksusowych w Chinach, i to właśnie anonimowi kolekcjonerzy z Kraju Środka często okazują się nabywcami luksusowych alkoholi.

Tak było z Dalmore Patterson Collection, najdroższym na świecie zestawem szkockiej whisky, który w tym tygodniu został sprzedany za ponad 1,3 miliona dolarów. 12 rzadkich „okazów” to hołd mistrza destylacji Dalmore, Richarda Pattersona, dla ludzi, którzy inspirowali go w ciągu całej, ponad 50-letniej kariery. 

http://bit.ly/1cC6V7X

Opublikowany przez Luxury Door na 3 września 2013

1,3 mln dolarów za 12 butelek to zaledwie 100 tysięcy z groszami za butelkę - choć to rekordowa kolekcja, to z pojedyńczymi egzemplarzami (jak rekordowy Macallan, sprzedany na aukcji w 2010 roku za 460 tys. dolarów) Dalmore na razie nie może nawiązać rywalizacji. A Macallan od niedawna może się pochwalić pozycją lidera w jeszcze jednej kategorii - najdrożej sprzedanej beczki.

350 tys. dolarów zapłacił nabywca rekordowej beczki z rocznika 1987 - to prawie 100 tysięcy więcej niż w przypadku poprzedniego rekordzisty, którym również był Macallan (z rocznika 1991). Co ciekawe ta beczka może pomieścić 228 butelek trunku. Więc jesli chcecie kupować Macallana i pamiętacie cenę tej najdroższej butelki, pamiętajcie - postawcie na zakupy hurtowe. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie