Najnowszy numer Esquire'a jest wyjątkowy – sprawdź dlaczego!
Esquire okładka Chris Hemsworth

Najnowszy numer Esquire'a jest wyjątkowy – sprawdź dlaczego!

Czasami wypada się pochwalić. No więc tym razem naprawdę zrobiliśmy coś, co do tej pory nikomu się nie udało..
30.10.2017

Od 31 października w kioskach i salonach prasowych znajdzie się nowy numer Esquire'a. Jest dla nas wyjątkowy. Mówimy tak o każdym wydaniu, ale tym razem naprawdę okazja jest szczególna. Zacznijmy od okładki, to wiele wyjaśni.

 

Okładka Esquire Chris Hemsworth

 

Gwiazdą najnowszego wydania Esquire'a jest australijski aktor Chris Hemsworth, filmowy Thor. U nas Chris występuje w nieco innej roli. Jakiej? Wystarczy spojrzeć na charakterystyczną naklejkę w kształcie serca na jego kurtce. To nie pomyłka, dzięki naszym staraniom wielki Thor wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! To pierwszy superbohater, który pomaga WOŚP, mamy nadzieję że nie ostatni (zrobimy co w naszej mocy ;). W obszernym wywiadzie, który przeprowadził redaktor naczelny Esquire'a, Maciej Gajewski, Chris opowiada o tym, od kogo nauczył się kilku zdań po polsku, dlaczego woli mieszkać w Australii niż w Los Angeles, kim jest dla niego Tom Hardy i co uwielbia robić w przerwach między zdjęciami na planie filmowym (podpowiedź: chodzi o plażing i surfing). Najważniejsze jednak: Chris gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. How cool is that!

  

Esquire Łukasz Palkowski

 

Niezły początek, ale dalej też jest dobrze. Łukasz Palkowski, twórca tak głośnych filmów jak „Bogowie” czy „Najlepszy” (który do kin trafi 17 listopada), opowiada nam o tym, dlaczego zbiera gitary, czemu chciał zostać gwiazdą rocka, dlaczego gry komputerowe są ciekawsze niż filmy, a przede wszystkim – dlaczego postanowił zekranizować niewiarygodną historię Jerzego Górskiego, tytułowego „Najlepszego”, człowieka, który porzucił nałóg narkotykowy, a następnie wygrał najtrudniejsze zawody triathlonowe na świecie.

 

Esquire Marek Krajewski

 

Esquire to nie tylko filmy – dlatego Marka Krajewskiego, autora bestsellerowych książek o detektywie Eberhardzie Mocku, pytamy za co lubi Wrocław (okazuje się, że są chwile gdy... nie lubi), dlaczego lenistwo jest potrzebne człowiekowi i czemu żyje w przekonaniu, że pesymiści mają w życiu łatwiej niż optymiści.

 

Esquire Grzegorz Krychowiak

 

Bez Grzegorza Krychowiaka trudno wyobrazić sobie drużynę Adama Nawałki. Jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Europie odbudowuje karierę po nieudanym epizodzie w Paris Saint Germain. Nam opowiada o tym, w jaki sposób definiuje swój styl, dlaczego w reprezentacji wybrał koszulkę z numerem dziesięć i czego szuka wędrując z aparatem po uliczkach Paryża.

 

 

W Esquire'rze pamiętamy też o kobietach, szczególnie o tych, o których zapomnieć wprost nie sposób. Taka jest Ana de Armas, gwiazda filmu „Blade Runner 2049”, sequelu kultowego „Łowcy Androidów”. Kubańska aktorka, która wystąpiła u boku Ryana Goslinga, nie spoczywa na laurach, niebawem zobaczymy ją w kolejnym hicie kinowym, tym razem zagra obok Clive'a Owena i Rosamund Pike. Gwiazda? Jeszcze nie, ale Ana, na co dzień mieszkająca w Madrycie, jest na dobrej drodze do tego, by wkrótce podbić Hollywood.

 

 

Rok 2017 powoli dobiega końca dlatego pokusiliśmy się o podsumowanie, i to potrójne. Najciekawszych, najbardziej inspirujących mężczyzn w Polsce zapytaliśmy o to, jaki był to rok i co zostanie z nami na kolejne, a jakie wydarzenia będziemy chcieli puścić w niepamięć. Przeczytajcie, co mają do powiedzenia między innymi Redbad Klynstra-Komarnicki, Tomasz Rożek, Piotr Domalewski, Rafał Majka, Tomasz Organek, Łukasz Orbitowski, Andrzej Chyra czy Adam Kszczot.

 

 

A drugie podsumowanie? Wybraliśmy najciekawsze samochody 2017 roku – takie, którymi chcielibyśmy jeździć na co dzień, i takie które chętnie zabralibyśmy na tor wyścigowy – oraz na rajdowe oesy. Jest w tym zestawieniu Audi, jest Alfa Romeo, jest Lexus – jest też i Tesla. Najszybsze, najbardziej luksusowe i najpiękniejsze? Tylko w Esquire.

 

 

Wreszcie podsumowanie trzecie – wiele rzeczy zaskoczyło nas w tym roku, ale decyzja o usunięciu z listy lektur dzieł najsłynniejszych polskich pisarzy zdecydowanie otwiera listę tegorocznych zdziwień. Pokusiliśmy się więc o podsumowanie, by przekonać się, co łączy chwilowo "wyklętych” autorów takich jak Stanisław Lem, Joseph Conrad, Witold Gombrowicz, Jarosław Iwaszkiewicz czy Bruno Schulz. Wnioski? Niewesołe. Każdemu można przyczepić łatkę, nawet najgłupszą. 

 

 

I w końcu – styl. Bardzo dużo stylu. Przed nami zima, więc zabieramy was w Alpy, by pokazać najciekawsze pomysły na to, co powinieneś mieć na sobie wyruszając w tym roku w góry, nawet jeśli twoim celem nie jest jazda na nartach, a wyłącznie apres-ski. 

 

Jak nam poszło? Najlepiej, jeśli sam się o tym przekonasz. Nowy numer Esquire'a w kioskach już od 31 października! 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie