Reklama

W tym tygodniu możesz zarezerwować stolik w najlepszej restauracji na świecie

Noma wraca i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

W tym tygodniu możesz zarezerwować stolik w najlepszej restauracji na świecie www.instagram.com/reneredzepinoma/
Reklama

Kojarzycie wyróżnioną dwiema gwiazdkami Michelina kopenhaską restaurację  Noma, która aż 4 razy została wybierana najlepszą restauracją świata w rankingu brytyjskiego magazynu Restaurant? W 2015 roku jej szef kuchni, Rene Redzepi, ogłosił zamknięcie lokalu w dotychczasowej formie wraz z końcem 2016 roku, ale przyczyną nie były bynajmniej problemy restauracji czy brak zainteresowania, ale chęć podjęcia nowych, jeszcze bardziej ambitnych wyzwań.

Zgodnie z zapowiedzią po krótkiej przerwie i wyprowadzce z Christianii Noma wróci w nowym kształcie  już w lutym przyszłego roku. Nowa „strategia” lokalu obejmuje trzy sezonowe menu na przyszły rok. W ich sercu znajdą się najpierw skandynawskie owoce morza, później – między wczesnym latem a wczesną jesienią – warzywa, a w okresie zimowym mięso (to jedyny okres w roku, w którym będzie odgrywać istotną rolę w karcie lokalu) oraz leśne przysmaki takie jak grzyby, jagody czy orzechy.

Rezerwacje na pierwsze wieczory w nowej Nomie ruszają już 16 listopada, warto więc przygotować się na walkę o każde z 40 miejsc w prestiżowej lokalizacji. I na wydatki, bo za posiłek dla jednej osoby będzie musieli zapłacić 2250 duńskich koron, czyli ponad 1270 złotych. Ale Rene Redzepi i norweski sommelier Mads Kleppe mają sporo do udowodnienia – ranking Restaurant w 2016 ukończyli na 5 miejscu, można więc zakładać, że już pierwsze menu będzie próbą wyrazistego wyprzedzenia konkurencji w wyścigu o fotel lidera.

Pod tym linkiem znajdziecie informację, jak należy rezerwować stolik. 

Najlepsza restauracja na świecie - zwycięzca World's 50 Best Restaurants

Eleven Madison Park, Nowy Jork

1/11

Eleven Madison Park, Nowy Jork
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama