Co najbardziej podobało się Polakom na YouTube w 2017 roku?
Kadr z "Ucha prezesa"/ Youtube

Co najbardziej podobało się Polakom na YouTube w 2017 roku?

Najbardziej kochamy kabarety, parodie, rock polo i Świeżaki. Nic nowego, ale serce się raduje
07.12.2017

Co podobało nam się w 2017 roku na YouTube? Nie, nie pytamy o „Despacito” i „Shape of You” Eda Sheerana, które święciły uniwersalne triumfy i śrubowały rekordy, o których w czasach „Gangnam Style” ciężko było pomyśleć. Dzięki YouTube Rewind 2017 możemy spojrzeć też na nasz niepowtarzalny gust i odpowiedzieć na pytanie: jakie polskie produkcje rozbiły bank?

Sławomir

1. Sławomir - Miłość w Zakopanem 

Humor, disco polo i góralska muzyka – czego tu nie lubić? 52 miliony wyświetleń pokazują, że Sławomir trafia do polskich serc jak nikt. Oby tak dalej!


Despacito 

2. Kabaret Czwarta Fala - Wieśka Tico 

4. Oktawian - Despacito (Powoli) 

6. Na Pełnej - Nie tak szybko 

9. DresMasters - Drespacito 

Aż cztery „parodie” najbardziej nieznośnego utworu wakacji w pierwszej dziesiątce mogłyby być znakiem, że naszym twórcom brakuje świeżych pomysłów. Jednak nawet jeśli połowa z nich dotyczy samochodów, to w największym stopniu teledyski odnoszą się do polskich przywar, biorąc na cel np. dresiarzy. Bardzo śmieszne, przyznacie.


Ucho prezesa

3. Ucho Prezesa odc.1 - Nowy gabinet 

5. Ucho Prezesa odc.4 - Na czym stoimy? 

Walka Roberta Górskiego o odnowiony kabaret polityczny trwa, i choć na razie musi ustąpić miejsca bardziej pomysłowym twórcom, to dwa odcinki „Ucha prezesa” w pierwszej dziesiątce robią wrażenie, podobnie jak fakt, że językiem serialu posługują się wszyscy – komentatorzy, wyborcy i sami politycy.


Świeżaki

Dla największego marketingowego przeboju ostatnich lat wysoka pozycja na Youtube to tylko wisienka na torcie.


Youtuberzy

Abstrachuje i Beksy to jedna rodzina, a na dodatek potężna machina medialna, w której znajdziemy wszystko – parodie, seriale, komedie dla nastolatków, złote rady i nostalgiczne zestawienia. Innymi słowy – trochę analitycy, trochę trendsetterzy.

 

Muzyka

Narodowy zwrot? Miłość do słowiańskiej nuty? Nic z tych rzeczy - 70% czołówki najpopularniejszych klipów muzycznych mijających 12 miesięcy w Polsce przejęły obce siły, innymi słowy - w Polsce słuchaliśmy tego, czego słuchało się wszędzie. Chlubne wyjątki to utwór Ani Dąbrowskiej oraz aż dwa utwory jedynego rapera w "10", Quebonafide. Żaden inny artysta z czołówki nie dostąpił w tym roku zaszczytu podwójnej reprezentacji, więc chociaż podsumowanie Youtube'a to głównie zabawa, to można się pokusić o stwierdzenie, że polska muzyka rapem stoi. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie