Esquire Night Time – wieczór w świecie zegarków

Esquire Night Time – wieczór w świecie zegarków

Esquire rocha zegarki, tak jak niemal każdy mężczyzna. Podczas pierwszej edycji spotkania Esquire Night Time zabraliśmy naszych gości w świat ekskluzywnego zegarmistrzostwa, by pokazać jak bardzo różnorodne może być. Oto nasza relacja.
28.09.2018

Męski styl, wielkie zegarmistrzostwo i świetni goście, którzy spotkali się w bardzo szczególnym miejscu w centrum Warszawy – tak w skrócie można opowiedzieć o pierwszej edycji Esquire Night Time, nowego wydarzenia organizowanego pod patronatem polskiej edycji "Esquire'a”.

 

Ideą, która stała za Esquire Night Time była wspólna pasja, a dominującym tematem wydarzenia – zegarki. W trakcie spotkania, które odbywało się w eleganckich wnętrzach butikowego hotelu H15 w centrum Warszawy, opowiedzieliśmy o tegorocznej edycji nagród "Zegarki roku magazynu Esquire”, to była świetna okazja do tego, żeby zaprezentować zgromadzonym gościom zegarki nominowane w konkursie i opowiedzieć o idei leżącej u podstaw uruchomienia pierwszej edycji zegarkowych nagród "Esquire'a". Co więcej – można było przyjrzeć się z bliska nominowanym zegarkom, bo zgromadziliśmy je w naszej Galerii Zegarków – powołanej tylko na jeden wieczór, otwartej jedynie podczas Esquire Night Time specjalnej wydzielonej przestrzeni zegarkowej w hotelu H15. W galerii obecne były między innymi zegarki Vacheron Constantin, Cartier, Breitling, Zenith, Albert Riele, Bergstern, a także Garmin, Calvin Klein, Tag Heuer, Maurice Lacroix i Rado. 

Galeria Zegarków podczas Esquire Night Time

To nie wszystko – na zaproszenie polskiego "Esquire'a" do Warszawy, na jeden wieczór, przyjechali szefowie czterech znanych manufaktur zegarkowych. Podczas Esquire Night Time gościliśmy marki HYT, znaną z niesamowitych zegarków hydromechanicznych, markę Valpin, produkującą w małych seriach zegarki wykonane z tytanu a także Unimatic, włoskie objawienie w świecie zegarmistrzostwa, firmę która stworzyła nową definicję tego, czym powinien być minimalistyczny zegarek nurkowy. 

No i gwiazda wieczoru. Na jedną noc w Warszawie pojawił się Everywhere, jeden z najbardziej skomplikowanych zegarków mechanicznych ostatnich lat, stworzony przez szwajcarską manufakturę Krayon. Jej założyciel, Remi Maillat, zaprezentował gościom Esquire Night Time swój niesamowity zegarek, który można najkrócej określić jako całkowicie mechaniczny "kalkulator" wskazujący precyzyjnie czas wschodu i zachodu słońca w zależności od wybranej strefy czasowej.

Zegarek Krayon Everywhere

Podczas Esquire Night Time miała miejsce jeszcze jedna premiera – goście zgromadzeni w hotelu H15 mogli przekonać się, jak pachnie najnowszy zapach marki Azzaro, Wanted by Night, a także spróbować drinka, przygotowanego wspólnie z marką Brown Forman, nawiązującego do nut zapachowych obecnych w Azzaro Wanted by Night.

Azzaro Wanted by Night

Co działo się podczas Esquire Night Time? Najłatwiej przekonać się, patrząc na zdjęcia. Zapraszamy do świata zegarkowej pasji. 

 

Partnerami pierwszej edycji Esquire Night Time były marki Azzaro, Grupa Apart z markami Cartier, Zenith, Vacheron Constantin, Breitling, Albert Riele, Bergstern, a także 1664 Blanc, Grimbergen, marka Calvin Klein, Garmin, Tag Heuer, Maurice Lacroix, Rado, marka Brown Forman oraz hotel H15 i restauracja Signature.

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie