Rok rodzimych seriali zwieńczy „1983”. Zobacz zwiastun pierwszej polskiej produkcji Netfliksa
Fot: mat. prasowe

Rok rodzimych seriali zwieńczy „1983”. Zobacz zwiastun pierwszej polskiej produkcji Netfliksa

Znakomita obsada, świetne reżyserki i obiecujący pomysł. 30 listopada – zapiszcie sobie tę datę.
02.10.2018

Pierwszy sezon serialu „Rojst” już za nami, wielkimi krokami nadchodzi premiera „Ślepnąc od świateł”, a to nie koniec, jeśli chodzi o rodzime produkcje, przygotowane we współpracy z dużymi serwisami VoD. Po Showmaxie i HBO przyszła pora na Netflix. Długo oczekiwany, pierwszy polski serial  oryginalny tej platformy pojawi się już 30 listopada 2018 r. 

"1983" to trzymający w napięciu thriller konspiracyjny, wielowątkowa opowieść o alternatywnej rzeczywistości i Polsce z roku 2003, jakiej nie znamy. "1983" zaskakująco łączy gatunki - wartka akcja i wątek kryminalny przeplata się z historią miłosną i opowieścią o poszukiwaniu prawdy - a wszystko to na tle międzynarodowego spisku w pełnym tajemnic świecie, w którym to Polska zdaje się rozdawać karty. Zobaczcie pierwszą oficjalną zapowiedź serialu: 

"1983" - twórcy i obsada 

Serial wyreżyserowały Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. W rolach głównych występują Robert Więckiewicz, Maciej Musiał, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. W obsadzie znaleźli się także Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz oraz  Ewa Błaszczyk. Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long.

"1983" - fabuła 

Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie