Emily Ratajkowski i Amy Schumer trafiły do aresztu
Fot: Starstock

Emily Ratajkowski i Amy Schumer trafiły do aresztu

Policja zatrzymała prawie 300 osób, biorących udział w proteście przeciwko nominacji Bretta Kavanaugha na sędziego Sądu Najwyższego.
05.10.2018

Sprawa Bretta Kavanaugha to od kilku tygodni temat numer 1 w Stanach Zjednoczonych. Wybrany na sędziego Sądu Najwyższego przez Donalda Trumpa prawnik został oskarżony o molestowanie seksualne przez trzy kobiety - Christine Blasey Ford, Deborah Ramirez i Julie Swetnick. Ubiegłotygodniowe przesłuchanie Ford i Kavanaugha zelektryzowało kraj i zwiększyło chaos na najwyższych szczeblach amerykańskiej administracji. Choć oskarżenia kobiet dotyczą wydarzeń jeszcze z lat 80., przez opinię publiczną traktowane są bardzo poważnie i mogą przyczynić się do cofnięcia nominacji dla Kavanaugha. 

Nowe #metoo i stare argumenty 

Ta sprawa to nie tylko losy jednego sędziego, ale też swojego rodzaju tegoroczny odpowiednik akcji #metoo. Pojawiają się pytania o to, czy gdyby oskarżenie nie było sformułowane przez Ford (białą profesor psychologii z Palo Alto University), ale przez kobietę spoza amerykańskiej elity, miałoby szansę dotrzeć do mediów. Część przedstawicieli republikańskiego establishmentu – z prezydentem Donaldem Trumpem na czele – zakwestionowała zeznania Ford, wypominając jej, że o wydarzeniu „przypomniała sobie” z opóźnieniem, sugerując, że to efekt politycznej nagonki,  i że  – tu słowa samego prezydenta – nastały „trudne czasy dla młodych mężczyzn w USA”.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @amyschumer

Aresztowano Ratajkowski i Schumer. Na razie 

Podobne argumenty kobiety słyszały już wystarczająco długo – nic dziwnego, że pod budynkami rządowymi w Waszyngtonie gromadzą się kolejni protestujący przeciwko nominacji Kavanaugha. W wielu przypadkach interweniowała policja. Wśród osób zatrzymanych wczoraj w atrium Hart Senate Office Building znalazły się m.in. aktorka i komiczka Amy Schumer i  modelka Emily Ratajkowski. O incydencie obie gwiazdy poinformowały w swoich mediach społecznościowych. A to z pewnością nie koniec - raport FBI, który trafił do senatorów przedwczoraj, może pomóc Kavanaughowi w zaprzysiężeniu. A takie rozwiązanie z pewnością nie pomoże Stanom Zjednoczonym w okiełznaniu polityczno-medialnego chaosu. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Emily Ratajkowski (@emrata)

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie