Samsung Galaxy Watch - smartwatch w świecie Esquire'a

Samsung Galaxy Watch - smartwatch w świecie Esquire'a

Smartwatch na nadgarstku redaktora "Esquire'a” – sprawdziliśmy w jaki sposób to urządzenie zmieni to, jak funkcjonujemy na co dzień.
12.12.2018

Przez kilka tygodni testowaliśmy Samsung Galaxy Watch, by przekonać się, czy smartwatch będzie naszym pomocnikiem w codziennych aktywnościach. Czy okaże się nieodzownym wsparciem, dzięki któremu można pracować efektywniej i lepiej wykorzystywać czas? I wreszcie – czy w świecie męskiego stylu jest miejsce dla smartwatcha? 

Samsung Galaxy Watch


Zacznijmy od tego, co widać na pierwszy rzut oka – Samsung Galaxy Watch ma klasyczny kształt, stalową kopertę a także minimalistyczny obrotowy pierścień, który umożliwia poruszanie się w menu zegarka. Nie przypomina zegarka sportowego, choć może spełniać także taką funkcję – umożliwia bowiem monitorowanie blisko czterdziestu różnych aktywności fizycznych od biegania przez jazdę na rowerze po ćwiczenia na siłowni. Dzięki wbudowanemu czujnikowi pulsu jest bardzo precyzyjnym monitorem aktywności. Sprawdziliśmy to - w treningu biegowym spełnia świetnie swoją rolę, nie tylko monitoruje trening, ale pozwala też łatwo obsługiwać muzykę, bez kłopotliwego wyciągania telefonu z kieszeni, co ma szczególne znaczenie zimą, gdy w czasie treningu masz na sobie kilka warstw, a do tego rękawiczki. Dodajmy do tego długą pracę na jednym ładowaniu baterii, nawet 80 godzin, to oznacza że na zegarku Samsung Galaxy Watch możesz polegać – wtedy gdy pracujesz i wtedy, gdy trenujesz.  

Funkcjonalność w akcji

Samsung Galaxy WatchGalaxy Watch rozpoczyna dzień razem z tobą. Na początek otrzymujesz krótki briefing o dotyczący prognozy pogody, jakości twojego snu poprzedniej nocy, a także informacje o zbliżających się spotkaniach. W ciągu dnia zegarek będzie służył radą przypominając  o zaplanowanych wydarzeniach. Urządzenie pozwala też sprawnie i szybko przejrzeć e-maile, smsy, zajrzeć do kontaktów, a nawet zadzwonić - wszystko to wyłącznie na ekranie zegarka, bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Wygodę tego rozwiązania można docenić dopiero po paru dniach, gdy menu urządzenia przestanie być tajemnicą i uda się opanować korzystanie ze wszystkich możliwości Galaxy Watcha. Wtedy okazuje się, że telefonu nie trzeba ciągle trzymać w dłoni - można obsługiwać go, odbywać rozmowy i odpisywać na sms-y bez sięgania po smartfon. 

 

Zrób więcej, zrób lepiej

Samsung Galaxy WatchŚwiat mediów to produktywność podniesiona do potęgi. Dni w świecie „Esquire'a” wypełnione są spotkaniami i wywiadami. Bardzo często wyciągnięcie telefonu w trakcie rozmowy czy lunchu jest co najmniej nietaktem. Smartwatch Samsunga ma wielką zaletę: jest dyskretny. Możliwość podejrzenia przychodzących e-maili to jego świetne rozwiązanie. Dzięki temu szybko sprawdzisz, na które wiadomości trzeba odpowiedzieć natychmiast, a które mogą poczekać. Galaxy Watch wyświetla powiadomienia (bezgłośnie, jeśli tak zdecydujesz), pozwala dzięki temu częściowo uwolnić się od konieczności nieustannego sprawdzania telefonu. W rzeczywistości setek maili i powiadomień, z którymi musisz się zmierzyć, zegarek umożliwia ich sprytne sortowanie. To przydatny „lifehack”, który oszczędza to, co najważniejsze każdego dnia – twój czas.

 

Materiał powstał we współpracy z marką Samsung.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie