CUPRA: wyjątkowość, wyrafinowanie i osiągi
CUPRA Ateca

CUPRA: wyjątkowość, wyrafinowanie i osiągi

CUPRA to nowa gwiazda w motoryzacyjnym świecie. Samochodowa marka dla niezależnych i pewnych siebie osób, z zamiłowaniem do sportowych samochodów. Jej auta łączą osiągi i styl, wyrafinowanie i piękno. Są wyjątkowe i emocjonujące.
28.12.2018

Jak często zdarza się, że możesz być świadkiem narodzin nowej, ekscytującej marki w świecie motoryzacji? To właśnie się dzieje. 

CUPRA to marka motoryzacyjna i lifestyle'owa skierowana do ludzi, którzy cenią w życiu niezależność i podążają w wyznaczonym przez siebie kierunku zamiast naśladować innych. CUPRA to przede wszystkim doskonałe motoryzacyjne rzemiosło, ale także społeczność ludzi, których łączą podobne cechy i pasje. Przez wiele lat nazwa CUPRA była zarezerwowana dla najmocniejszych i najlepiej wyposażonych modeli samochodów SEAT, oferujących kierowcom moc, technologię i sportowy design. Dzisiaj CUPRA zyskuje własną tożsamość, stając się osobną marką. To, co do tej pory stanowiło o sile modeli noszących tę nazwę –sportowy charakter i wysokie osiągi – zostanie zachowane, ale zyskają zupełnie nowy wymiar.

Odwołanie do rzemiosła i troska o detale to nie tylko deklaracje, idą za nimi czyny: CUPRA nawiązała współpracę z małymi studiami i warsztatami, które przygotują ekskluzywne, limitowane kolekcje kapsułowe. Wśród partnerów wybranych przez Hiszpanów znalazły się takie firmy jak L.G.R., Trakatan i Fabike. CUPRA współpracuje również z Dainese, Ninco i innymi markami, aby wspierać i dzielić się swoją pasją do wyścigów, innowacji i designu.


Samochody pod nazwą CUPRA miały ugruntowaną pozycję w ofercie hiszpańskiego producenta. Na tyle silną, że koncern postanowił wyodrębnić osobną markę i nadać jej własną tożsamość, pozwolić jej napisać zupełnie nową historię. Powstała więc wyjątkowa marka wyrosła z pasji tak do wyścigów samochodowych, jak i stylu, kunsztownego rzemiosła, osiągów i wyrafinowanych detali.
W procesie wyodrębniania nowej marki pomyślano zarówno o tym, by zaoferować klientom auta wyjątkowe, wyrafinowane i mające sportowe osiągi na najwyższym poziomie, jak i o tym, by CUPRA stała się synonimem stylu życia. Niezależnego i nowoczesnego. Charakterystycznego dla podążających własnymi ścieżkami i pewnych siebie ludzi.

Pierwszym samochodem w gamie CUPRY jest SUV Ateca. I to właśnie on doskonale obrazuje, czym jest nowa marka. CUPRA Ateca to 300-konny samochód z napędem na 4 koła i 7-biegową skrzynią DSG Jego osiągi są imponujące: 5,2 sekundy do 100 km/h i 300 koni mechanicznych, ale CUPRA Ateca jest również nowym symbolem stylu: z dopracowanym w każdym szczególe wyrafinowanym designem, 19-calowymi felgami w kolorze czarnym lub miedzianym (charakterystycznym dla marki), i pełnymi światłami LED o podkreślającym dynamikę kształcie.
Czekamy na kolejne samochody CUPRA, które podobnie jak SUV CUPRA Ateca, będą odzwierciedlać to, co najważniejsze dla nowo powstałej marki: sportowe osiągi, rzemieślnicze wyrafinowanie, wyjątkowość i niepowtarzalny styl.

Szczegóły: www.cupraofficial.plW zależności od wariantu i wersji zużycie paliwa w cyklu od 8,5 l/100 km do 8,9 l/100 km, emisja CO2 od 192 g/km do 201 g/km (dane na podstawie świadectw homologacji typu). Zużycie paliwa i emisja CO2 zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki lub sprawdź na stronie www.cupraofficial.pl/wltp.html

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie