Ofiary Michaela Jacksona opowiedzą o molestowaniu w filmie „Leaving Neverland”
Fot: Starstock

Ofiary Michaela Jacksona opowiedzą o molestowaniu w filmie „Leaving Neverland”

Premiera filmu odbędzie się pod koniec miesiąca na festiwalu w Sundance.
10.01.2019

Sześcioodcinkowy dokument „Surviving R. Kelly”, wyemitowany w ubiegłym tygodniu przez stację Lifetime, wstrząsnął Ameryką. Ofiary Kelly’ego opowiedziały o molestowaniu seksualnym, którego miał dopuszczać się znany wokalista. Kolejni artyści (jak Lady Gaga czy Jada Pinkett Smith) przepraszają za współpracę z autorem „I Believe I Can Fly”. I choć seksualne skandale towarzyszyły Kelly’emu właściwie od zawsze, wygląda na to, że tym razem to już naprawdę koniec jego kariery (i początek drogi do więzienia). Ale to nie koniec budzących grozę historii o molestowaniu z ikonami popu w roli głównej.

Stare sprawy, nowe fakty?

Organizatorzy festiwalu w Sundance ogłosili wczoraj, że do programu imprezy włączono film Dana Reeda „Leaving Neverland”, opowiadający o wieloletniej relacji Michaela Jacksona z dwójką chłopców, dziś – ponad trzydziestoletnich mężczyzn. U szczytu kariery Jackson miał wykorzystywać seksualnie siedmioletniego Wade’a Robsona i dziesięcioletniego Jamesa Safechucka. Podobnie jak w przypadku Kelly’ego (i Woody’ego Allena), sprawa trafiała już do sądu, niewiele jednak wiadomo o szczegółach ugód i odszkodowań. We wszystkich wcześniejszych procesach zmarły 10 lat temu „król popu” został uniewinniony.

Dokumentalista z doświadczeniem 

To nie pierwszy film Dana Reeda poświęcony ofiarom pedofilii. W 2014 roku brytyjski reżyser nakręcił "The Peadophile Hunter", dokument opowiadający o działalności internetowego łowcy pedolifów - Stinsona Huntera. Reed jest też laureatem 3 nagród BAFTA. 

Premiera "Leaving Neverland" obędzie się 25 stycznia w Salt Lake City. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie