Dom Tony’ego Soprano wystawiony na sprzedaż
HBO

Dom Tony’ego Soprano wystawiony na sprzedaż

Dobra informacja - willę w New Jersey możemy kupić taniej niż nowojorskie mieszkanie Moniki Geller.
03.06.2019

Patti i Victor Recchia, właściciele domu, w którym mieszkał Tony Soprano, zdecydowali się wystawić nieruchomość na sprzedaż. Posiadłość wyceniają na 3,4 miliona dolarów, co jest dosyć wysoką ceną zważywszy na to, że za domy w sąsiedztwie można nabyć już za 1,5-2 miliony. Przypomnijmy jednak, że w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że wg wyceny ekspertów za mieszkanie Moniki Geller z „Przyjaciół” trzeba byłoby dziś zapłacić ok. 4 milionów dolarów.  I choć New Jersey to nie Dolny Manhattan, to dom głowy serialowej „Rodziny Soprano” wydaje się atrakcyjniejszą inwestycją.

Przeczytaj też o innych "filmowych" nieruchomościach, wystawionych na sprzedaż: Ennis House ("Łowca androidów") i willi z "Tamtych dni, tamtych nocy" 

Wymagająca rola

Wybudowany w 1987 roku dom, będący jedną ze 150 lokalizacji rozpatrywanych pod kątem tej „roli” przed startem zdjęć, pojawia się już w pilocie serialu, kiedy poznajemy walczącego z narastającymi atakami paniki Tony’ego Soprano oraz jego rodzinę. Choć w kolejnych sezonach sceny rozgrywające się w domu były kręcone przede wszystkim w nowojorskich Silvercup Studios, gdzie udało się drobiazgowo zrekonstruować wnętrza willi,  to twórcy regularnie wracali do domu Recchiów, by kręcić ujęcia na zewnątrz.

Miejsce kultu

Nabywca będzie mógł korzystać z czterech sypialni i czterech łazienek, dwóch pojemnych garaży, a także dodatkowego domku gościnnego. Do ceny należy doliczyć regularny, roczny podatek od nieruchomości w wysokości 34 tys. dolarów. I równie regularne wizyty fanów kultowego serialu, którzy pojawiają się pod domem, by pstryknąć selfie lub złożyć kwiaty i świece w hołdzie dla zmarłego w 2013 roku Jamesa Gandolfiniego.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie