Nakręcona przez Ridleya Scotta „reklama wszech czasów” doczekała się zremasterowanej wersji

Nakręcona przez Ridleya Scotta „reklama wszech czasów” doczekała się zremasterowanej wersji

„Chłopiec na rowerze” to obok „1984” Apple’a czy „Share the Fantasy” Chanel jedno z najbardziej znanych, pozafilmowych dokonań reżysera.
05.06.2019

Filmy Ridleya Scotta regularnie pojawiają się w rankingach najlepszych filmów wszech czasów. Podobnie jest z reklamami – w ubiegłym roku pisaliśmy o słynnym klipie „1984”, zapowiadającym  wprowadzenie na rynek pierwszego Macintosha, uznawanym za jeden z najważniejszych i najbardziej inspirujących spotów w historii. „1984” powstało jednak już po sukcesie „Obcego” i „Łowcy androidów”, tymczasem Scott miał na swoim koncie kultowe reklamy jeszcze przed pełnometrażowym debiutem.

Czytaj też: Willem Dafoe: pakt z diabłem 

Kultowa reklama w 4K

Jedną z nich jest „Chłopiec na rowerze”, przygotowany w 1973 roku przez studio Scotta dla firmy Hovis, zajmującej się produkcją mąki i pieczywa. Reklama z chłopcem wspinającym się z rowerem i koszykiem chleba po słynnym wzniesieniu Gold Hill w Shaftesbury wygrała kilka plebiscytów na ulubioną reklamę Brytyjczyków, a teraz, 46 lat po premierze, została opublikowana ponownie – tym razem w odświeżonej przez British Film Institute wersji w formacie 4K i z nagraną na nowo wersją symfonii „Z nowego świata” Antonina Dvoraka. Zremasterowany klip możecie obejrzeć poniżej:

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie