Czy coś może być lepsze niż prawdziwy Ford Mustang? Tylko spójrz na ten zestaw Lego

Czy coś może być lepsze niż prawdziwy Ford Mustang? Tylko spójrz na ten zestaw Lego

Lego, firma do niedawna znana przede wszystkim z produkcji klocków dla kilkulatków, coraz śmielej poczyna sobie w świecie zabawek dla dorosłych. Trudno o dowód bardziej przekonywujący niż zestaw, który pozwoli ci zbudować klasycznego Forda Mustanga.
05.07.2019

Niemal każdy mężczyzna zapytany o życiowe przyjemności wymieni jazdę samochodem sportowym. Jakim? Wiadomo, że amerykańskim. Niemcy, Włosi czy Anglicy wprawdzie produkują świetne auta, ale niewiele pojazdów otacza tak powszechny kult jak w przypadku Forda Mustanga. Gdy powstawały w połowie lat 60. miały być odpowiedzią na wdzierające się na rynek amerykański szybkie i piękne auta sportowe z Wielkiej Brytanii. Premierze pierwszej generacji Mustanga w 1964 roku towarzyszyło gigantyczne zainteresowanie, i nie słabnie ono do dzisiaj, choć od uruchomienia produkcji powstało już ponad dziesięć milionów tych samochodów. Najnowsza generacja, z silnikiem V8 o mocy 450 KM, jest piękna i niezwykle szybka, a mimo to nadal największym kultem otacza się wczesne modele, z lat 60. Powód jest oczywisty: uchodzą za wzorzec amerykańskiego auta sportowego.


Jak zdobyć klasycznego Mustanga? Zadanie jest trudne (lub raczej - kosztowne), ale możesz zbliżyć się niesamowicie blisko – a prawo jazdy nie będzie potrzebne. Firma Lego zaprezentowała bowiem zestaw umożliwiający zbudowanie własnego Forda Mustanga. Słynny producent klocków od lat produkuje nie tylko zabawki dla dzieci, ma też w ofercie bardzo skomplikowane pojazdy i konstrukcje, które wymyślono przede wszystkim dla dorosłych. Dzięki Lego możesz we własnym domu zbudować sobie ogromne maszyny budowlane, wielkie ciężarówki albo auta wyścigowe o skomplikowanej konstrukcji, z w pełni funkcjonującym wieloelementowym zawieszeniem czy złożonym układem napędowym. W tym wypadku mamy do czynienia z czymś znacznie fajniejszym.

 

Zestaw Lego Ford Mustang - genialna zabawka dla dorosłych

Nowy zestaw Lego Ford Mustang z serii Creator Expert, jest po prostu fenomenalny. To wierna replika jednego z najsłynniejszych samochodów sportowych, ale bardzo szczególnie przygotowana. Nie kupujesz bowiem gotowego modelu, który trzeba jedynie wyjąć z pudełka i postawić na półce. Musisz sam go zbudować - i to właśnie w tym jest najlepsze. Zestaw Lego Ford Mustang składa się z blisko tysiąca pięciuset elementów, które po złożeniu dają w efekcie pokaźnych rozmiarów pojazd o długości 34 centymetrów (masz tyle miejsca na półce?). Po co aż tyle klocków? Stopień odwzorowania szczegółów prawdziwego Mustanga chwilami zdumiewa w tym modelu. Fotele do złudzenia przypominają siedzenia z oryginału, jest działąjący lewarek zmiany biegów, silnik pod maską (a tam - mnóstwo detali), jest precyzyjnie odtworzony przód i tył auta, zawieszenie przednie z wahaczami... Wyliczać można długo. Te detale, połączone w całość dają w efekcie kapitalne wrażenie, gdy model jest gotowy. Lego stworzyło genialną zabawkę dla dorosłych. Pod żadnym pozorem nie dawaj tego zestawu dzieciom! Pogubią się już na pierwszych kilku stronach instrukcji (bardzo efektownej, uzupełnionej o część poświęconą historii Forda Mustanga).


Gotowy model to jednak nie koniec zabawy. Amerykanie uwielbiali modyfikować swoje Mustangi, dodawać im dodatkowe elementy karoserii czy dłubać w silniku, by wykrzesać z Forda więcej mocy. Projektanci z Lego poszli tym tropem, dlatego Mustang z klocków ma dodatkowo zestaw części do tuningu. Dzięki nim możesz uzupełnić swój model na przykład o przedni czy tylny spojler, dodać mu efektowny wydech poprowadzony obok drzwi, albo umieścić z przodu wielką sprężarkę lub włożyć butlę z podtlenkiem azotu w bagażniku. Co wybierzesz? Mustanga GT z 1967 roku o klasycznej linii z lat 60 czy jego bardziej demoniczną i dynamiczną wersję po tuningu? To wyłącznie kwestia twojej fantazji.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie