Kim był Jeffrey Epstein i dlaczego to istotne?
Facebook@ elizabethwilcock888

Kim był Jeffrey Epstein i dlaczego to istotne?

Śmierć miliardera to woda na młyn zwolenników teorii spiskowych.
12.08.2019

Jeffrey Epstein nie żyje. Ciało miliardera znaleziono w sobotę w celi, w której czekał na proces w związku z oskarżeniami o  handel nieletnimi, zmuszonymi do świadczenia usług seksualnych dla polityków, biznesmenów, arystokratów i celebrytów z całego świata. Dzień przed śmiercią Epsteina sąd odtajnił dokumenty dotyczące sprawy Virginii Giuffre, którą mieli wykorzystywać seksualnie wysoko postawieni, amerykańscy politycy. Kolejne bulwersujące informacje wstrząsały opinią publiczną m.in. dlatego, że wśród kręgu znajomych Epsteina, którzy pojawiali się na organizowanych przez niego przyjęciach, znajdowali się m.in. Bill i Hilary Clinton oraz Donald Trump.

Czytaj też: Benjamin Brafman, obrońca Michaela Jacksona, Martina Shkreliego i Jaya-Z, wyspecjalizował się w przestępstwach białych kołnierzyków. Jego kancelaria zajmuje się m.in. sprawami udostępniania dziecięcej pedofilii. Ale bronienie Harveya Weinsteina okazało się wyzwaniem trudniejszym niż wszystkie poprzednie…

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BREAKİNG NEWS TURKEY (@breakingnewsturkey)

Tajemnica śmierci

Epstein, który w 2008 roku został skazany na karę 13 miesięcy pozbawienia wolności, został ponownie zatrzymany na początku lipca w New Jersey. Zaledwie dwa tygodnie temu strażnicy więzienia na Manhattanie znaleźli nieprzytomnego finansistę ze śladami na szyi. Mimo to nie trafił – jak zwykle dzieje się to w podobnych przypadkach – do specjalnej, monitorowanej celi. Tajemnicze okoliczności sprawiły, że wokół sprawy zaczęły narastać teorie spiskowe, sugerujące, że za śmiercią wiedzącego zbyt dużo Epsteina stoją ci, którym jego zeznania mogłyby zaszkodzić.

Przyjaciel możnych

A lista takich osób jest naprawdę długa i obok najważniejszych amerykańskich polityków obejmuje m.in. Woody’ego Allena, Kevina Spacey, księcia Andrzeja i dziesiątki innych wpływowych postaci. Popularna od kilku lat teoria „Pizzagate”, sugerująca istnienie grupy siatki pedofilów wśród możnych tego świata, otrzymała nową pożywkę. Zwłaszcza, że jak napisał Charles P. Pierce z amerykańskiego "Esquire'a" – nikt nigdy nie uwierzy w oficjalną wersję na temat śmierci Epsteina.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie