Dave Chappelle zapowiada kolejny program specjalny dla Netfliksa
Netflix/ YouTube

Dave Chappelle zapowiada kolejny program specjalny dla Netfliksa

Cztery poprzednie występy udowadniały, że mimo długiej przerwy Chappelle ciągle należy do światowej czołówki stand-uperów.
19.08.2019

W połowie poprzedniej dekady Dave Chappelle został ikoną współczesnego stand-upu. Jego program „Chappelle’s Show” został doceniony przez widzów i krytykę, a jego stand-upowe występy przyniosły mu nadany przez amerykańską edycję „Esquire’a” tytuł „geniusza amerykańskiej komedii”. Później jednak Chappelle na ponad 10 lat obraził się na show business, a powody swojego zniknięcia przedstawił metaforycznie w  „The Bird Revelation” – jednym z pięciu programów specjalnych, przygotowanych dla Netfliksa w ramach lukratywnego, opiewającego na kwotę 100 milionów dolarów kontraktu. Dotychczas poznaliśmy 4 z nich (oprócz „The Bird Revelation” są to „Era korkociągu”, „W samym sercu Teksasu” i „Equanimity”) – wszystkie dowodziły, że Chappelle nie stracił dawnych umiejętności.

Czytaj też: Michał Kempa: filozoficzne ambicje i wojna ze Słowacją

"Sticks & Stones" - zobacz trailer programu 

Piąty program, zatytułowany „Sticks & Stones”, będzie miał swoją premierę w Netfliksie już w przyszłym tygodniu – 26 sierpnia. W zaprezentowanym trailerze występu słyszymy głos Morgana Freemana. Całą zapowiedź możecie zobaczyć poniżej:

Chappelle z nagrodą Marka Twaina 

Choć od 2017 roku, gdy cztery poprzednie programy trafiły do oferty Netfliksa, Chappelle nie był przesadnie aktywny jeśli chodzi o obecność w mediach, to jego powrót został doceniony przez ekspertów. W październiku komik ma odebrać prestiżową nagrodę Marka Twaina dla gwiazd amerykańskiej komedii (wśród laureatów z ostatnich lat znajdziemy m.in. nazwiska Tiny Fey,  Ellen DeGeneres, Billa Murraya i Eddiego Murphy’ego). Niedawno komik zaliczył też wspólną trasę z Jonem Stewartem oraz debiut na Broadwayu. Bilety na cykl jego występów wyprzedały się błyskawicznie, i to mimo średniej ceny sięgającej 243 dolarów, jednej z najwyższych w ostatnich miesiącach (ustępującej tylko 284 dolarom za bilety na głośny musical „Hamilton”).

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie