Jak schłodzić wino?
fot. materiały producenta

Jak schłodzić wino?

Nie ma gorszej rzeczy niż ciepłe wino w gorące dni. Znamy sposób, by wino zawsze miało odpowiednią temperaturę.
06.06.2016

W jakiej temperaturze serwować wino?

Mit numer jeden: wino czerwone podaje się w temperaturze pokojowej. To bzdura. Takie prawdy głoszono wówczas, gdy w domach mieliśmy po 12 stopni, a noce spędzaliśmy pod wielką pierzyną z piór. Odkąd centralne ogrzewanie przestało być fanaberią wyższej klasy średniej, wprawiony gospodarz powinien nie tylko podać osobny kieliszek do wina białego, a osobne do czerwonego, ale także zadbać, by temperatura była odpowiednia. Szczególnie w gorące dni.

Wina za 10 zł nic już nie uratuje. Tu mamy pewność. Jeśli jednak szczytem finezji nie jest dla Ciebie Kadarka, warto dokładnie doczytać, w jakiej temperaturze je trzymać. Jak to mówią, życie jest za krótkie, żeby samemu wiązać sobie muchę. Naszym zdaniem jest też za krótkie, żeby pilnować każdy stopień Celsjusza, którym potraktowane będzie ulubione wino. I w tej dziedzinie producenci wpadli na pomysł, co zrobić, by nasze życie było lepsze.

Chłodziarka do wina

Chłodziarka Haier WS25GA to wyjątkowy produkt, stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Koneserzy wina już taką wstawili do swoich mieszkań, a restauratorzy z sommelierem na etacie do swoich lokali.

Szklane drzwiczki lodówki zostały wyposażone w odpowiedni filtr UV, aby jak najlepiej chronić wino przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Sprzyja to naturalnemu procesowi starzenia wina (to się Kadarki akurat nie tyczy) i obniża potencjał oksydacyjno-redukcyjny, przy jednoczesnym utrzymaniu idealnego środowiska do leżakowania.

fot. materiały producenta

Zostaw wino w spokoju

Wnętrze oświetlane jest za pomocą energooszczędnych diod LED. Mają one wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury we wnętrzu chłodziarki, gdyż nie wytwarzają żadnego ciepła. W trosce o najwyższą jakość powietrza, potrzebną do leżakowania wina, producent zdecydował się zamontować aktywny filtr węglowy, który pochłania niepożądane zanieczyszczenia. Ponadto sprężarka urządzenia zawiera system neutralizujący szkodliwe mikro-wibracje i hałas. Wina będą miały święty spokój, by czekać na odpowiednie okazje.

Minusy: okazji za ciebie nie wybiorą. Ale, jeśli to wino naprawdę zacne, to już samo jego otwarcie sprawia, że chwila staje się wyjątkowa.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie