Co twój rower mówi o tobie!
zdj. Facebook TRESHOMBRES bikes

Co twój rower mówi o tobie!

Jest lato, w mieście roi się od rowerów, sklepy prześcigają się w ofertach a my wybieramy. Nie zawsze rozsądnie. Sprawdziliśmy co Wasze rowery mówią o was. Przyznajcie się jaki rower macie?
21.06.2016

 

1. Rower szosowy

 

Chciałoby się być profesjonalistą. Mknąć w zwartym peletonie, przepychać między spoconymi cyklistami w lycrowych trykotach. Chciałoby się, ale z marzeń został tylko drogi rower, przydatny w mieście prawie tak jak sześciolitrowy SUV. Karbonowa rama łamie się na dziurawych szosach, kręgosłup boli, ale to nic Tour de Dom&Praca wygrywasz co dzień. 
Ceny: rozpoczynają się od 5000 złotych: http://www.kellysbike.com

2. Ostre koło

 

Ok, jesteś hipsterem. Rowerem jeździsz często i wkurzasz wszystkich kierowców, bo przepychasz się między samochodami, a jeszcze bardziej drażni ich to że jesteś od nich szybszy. Marzy ci się Bianchi, ale nie taki nowoczesny, tylko stary, stylowy, z siodełkiem Brooks, pasujący do brody I kubka kawy. Jest jeszcze Single Speed w wersji dla tych, którzy by chcieli, ale trochę się boją.
Ceny: jeśli lekce sobie ważysz zdrowie i bezpieczeństwo to na Allegro znajdziesz "ostre" za 300 złotych, jeśli chcesz jeździć zapłać 1200 złotych i więcej: http://polkabikes.pl, jeśli chcesz być królem stylu polecamy Treshombres, ale tu ceny mierzone są w Euro.

3. Cyclo- cross

 

CX to jasny sygnał, że w twoim małżeństwie jest grubo nie ok. Nie po to kupiłeś rower za cenę, którą ludzie wydają na samochód, żeby siedzieć z nią wieczorami w domu. Więc wsiadasz i jedziesz, najpierw szosą, a potem do lasu. W sumie jest wygodnie, masz szosówkę z grubą oponą, wjedziesz wszędzie, a i po trotuarze jakoś tak mniej telepie.
Ceny: za rower przełajowy trzeba zapłacić. Ciężko znaleźć coś poniżej 4500 złotych: http://www.rowerymerida.pl/

4. Fatbike

 

Serio? Jeśli kupiłeś ten rower do jazdy po miejskich bulwarach to oznacza, że jesteś tak podatny na wpływ reklamy, że na stare lata domokrążcy będą mogli wcisnąć każdy komplet garnków, pożyczek i choinek zapachowych. No chyba, że perwersyjną przyjemność sprawia ci jazda po piasku. Wtedy wszyscy twoi kumple, zakopani w piasku mogą oglądać ci plecy.
Ceny: atrapy mogą kosztować 2000 złotych, ale prawdziwy rower to kwestia minimum 5000 http://www.trekbikes.com/

5. Cruiser

 

Niewygodny, wolny, ciężki, rower w sam raz dla tych którzy uważają że rzecz powinna najpierw wyglądać, a dopiero potem służyć. Po mieście jeździsz jak lord, dumny i wyprostowany, gdy inni chylą przed tobą czoła garbiąc się na swoich szosówkach.
Ceny: do przełknięcia, dobry rower można kupić już za 1300 złotych: rower.com.pl

6. BMX

 

Dobry rower... do momentu w którym kończysz 15 lat, zdajesz test gimnazjalny, a rodzice zrzucają się na pierwszy normalny rower. Ważna uwaga! Nie, na BMXie nie wyglądasz jak Pharrell WilliamsI spółka z N.E.R.D na teledyskach.
Ceny: zaczynają się już od 1500 złotych: avebmx.pl/bmx


7. Rower elektryczny

 

Esencja normcoru! Jesteś miłym normikiem, twoja koszula nie musi przylegać do ciała, spodnie nie muszą być wąskie, broda przystrzyżona, a rower.. cóż rower nie musi być rowerem. Rower elektryczny to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie chcą stracić nawet grama cennego tłuszczyku. 
Ceny: za rower, który faktycznie wspomaga pedałowanie silnikiem elektrycznym trzeba zapłacić około 4000 złotych: /mocnerowery.pl/

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie