HOT_elarnia najspokojniejsze miejsce w w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego
zdj. mat. pras. HOT_elarnia

HOT_elarnia najspokojniejsze miejsce w w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego

Zaledwie piętnaście kilometrów od Poznania, w urokliwym, zielonym i spokojnym Puszczykowie znajduje się kameralny, butikowy hotel HOT_elarnia****.
19.07.2016

Bartosz Konieczny – architekt obu obiektów, w swoich projektach połączył niekonwencjonalnie polskie tradycje, z nowatorskimi inspiracjami, tworząc eklektyczną, a zarazem spójną całość. W HOT_elarni jest tylko 24 pokoje. Ciekawe jest to, że pokoje nie mają tutaj numerów. Odróżnia się je kolorami. Na tym kończy się szeroka paleta barw, ponieważ reszta hotelu i SPA została zaaranżowana głównie w kolorystyce bieli, szarości i czerni. Zauważyć można dominację surowego betonu, szkła i drewna. Na każdym kroku napotkać można tutaj designerskie elementy. W holu warto zwrócić uwagę na tajemnicza lampę „pajęczynę” projektu Marcela Wandersa oraz na krzesła projektu Fabio Novembre, w kształcie pośladków. W restauracji powiewają ciekawie zaprojektowane lampy, które wyglądają jak stoliki nakryte obrusem podwieszone pod sufit. Szyny kolejowe, które służą za poręcze przy schodach, podtrzymujące sklepienie kolumny, czyli drzewa „rosnące” w głównym hallu i restauracji, dywan z kolorową mapą prowadzącą do poszczególnych pokoi czy betonowa lada recepcyjna w SPA to tylko niektóre z ciekawych rozwiązań zastosowanych w hotelu i spa.

„Dom to nie miejsce gdzie mieszkasz, ale miejsce, gdzie Ciebie rozumieją”. Taki cytat widnieje na ścianie przy recepcji hotelowej. W tym hotelu najbardziej liczy się człowiek i jego potrzeby. Personel nastawiony jest na indywidualne podejście do gościa i zapewnienie wymarzonego odpoczynku w luksusowym i wyjątkowym miejscu.

Z hotelu tajemniczym, podziemnym tunelem goście mogą przejść do kameralnej i prestiżowej SPA_larni DAY SPA. Została zaaranżowana na miejscu starej manufaktury. Jest to niezwykłe SPA, wielokrotnie wyróżniane prestiżowymi nagrodami. To 1000m2 relaksu w luksusowych warunkach oraz kompleksowej dbałości o zdrowie i urodę. Oprócz holistycznych zabiegów SPA&Wellnes czy odprężających kąpieli, do dyspozycji gości jest pięknie zdobiony basen wypełniony krystalicznie czystą ozonowaną wodą, podgrzewaną do temperatury 32 stopni, sauny, jacuzzi oraz pomieszczenie do wypoczynku. Od innych SPA, SPA_larnię wyróżnia odejście od wspomagania mechanicznymi urządzeniami przy wykonywaniu zabiegów. Wysoki standard i profesjonalizm mają swe źródło wyłącznie w połączeniu doświadczenia personelu i wykorzystania tylko najlepszych kosmetyków renomowanych marek.

W niecodziennym menu restauracji TASTE_it znaleźć można nowoczesne warianty tradycyjnych dań kuchni wielkopolskiej, przyrządzane z najlepszych produktów regionalnych i czerpiące z bogactwa składników sezonowych. W ostatnim czasie restauracja dołączyła do grona członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, która skupia miejsca hołdujące regionalne tradycyjne kulinarne.HOT_elarnia**** & SPA_larnia DAY SPA to nie tylko miejsca dbające o relaks czy pielęgnację ciała - to miejsca, którym zależy również na zaspokojeniu potrzeb ducha. Propagowana jest tu idea filozofii SLOW LIFE, zachęcająca do czerpania z życia pełną piersią. Cyklicznie organizowane są tu wydarzenia z cyklu ART_time, których ambicją jest zapewnienie inspiracji dla duszy, zwrócenie uwagi na wartość sztuki poprzez odkrywanie jej różnych wymiarów. Chcąc uwodzić sztuką HOT_elarnia i SPA_larnia skupiają wokół siebie ludzi, którzy poprzez swój unikalny talent wzruszają, zachwycają i szokują. W ramach spotkań odbył się już między innymi wernisaż zdjęć Szymona Brodziaka, koncert Raya Willsona z Genesis Classic czy spektakl teatralny „Sex dla opornych”.


HOT_elarnia i SPA_larnia DAY SPA położone są z dala od zgiełku miasta, w pięknym zielonym otoczeniu Wielkopolskiego Parku Narodowego w pod poznańskim Puszczykowie. Znajduje się tu wiele ścieżek rowerowych i pieszych dla ludzi spragnionych bliskości natury. Oprócz tego okolica ma do zaproponowania wiele ciekawych atrakcji takich jak Muzeum Podróżnicze Arkadego Fiedlera, Pałac w Rogalinie z parkiem 1000-letnich Dębów, kolej drezynową i wiele, wiele innych.


W SPA dostępnych jest 6 gabinetów a ceny pokoi zaczynają się od 349 pln.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie