Stranger Things, najlepszy serial jaki zobaczycie w te wakacje
kadr s zerialu Stranger Things

Stranger Things, najlepszy serial jaki zobaczycie w te wakacje

Jest trochę jak wczesny Spielberg, trochę jak powieści Stephana Kinga. Zakochało się w nim pokolenie wychowane na filmach późnych lat 80. I nie ma się czemu dziwić bo Stranger Things jest po prostu świetne.
22.07.2016

15 lipca, czyli zaledwie siedem dni temu na serwisie Netflix zadebiutował serial Stranger Things. Akcja rozpoczyna się dość sztampowo. Kobiecie z prowincjonalnego miasteczka Joyce Byers (w tej roli Winona Ryder) ginie w niewyjaśnionych okolicznościach dziecko. Matka zaczyna tropić ślady przestępstwa, co prowadzi do wydarzeń, które wyobrazić mógłby sobie tylko Stephan King. 

Dlaczego widzowie pokochali Stranger Things? 8 odcinkowy serial łączy Sci Fi i grozę, a ponoć tego najbardziej potrzebują serialowicze. Przesiąknięty analogowym klimatem film przypomina estetykę wczesnego Spielberga, kto kochał E.T. pokocha Stranger Things. Reżyserski duet, bracia Duffer nie stworzyli niczego oryginalnego, pomieszali kilka wątków - politykę, problemy małych społeczności, wszystko jest tu jakby znane, jakby skądś pożyczone, ale zrobili to tak umiejętnie, że serial wskoczył do czołówki najchętniej oglądanych propozycji Netflixa. Thriller polany doskonałym vintage'owym sosem? To Stranger Things.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie