Tak przyrządzisz burgera z „Pulp Fiction”
Fot. Youtube

Tak przyrządzisz burgera z „Pulp Fiction”

Na wypadek, gdybyś miał ochotę na „ćwierćfunciaka z serem”.
07.04.2017

Słoneczny poranek, okolice godz. 7:30. Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent Vega (John Travolta) wchodzą do wskazanego mieszkania, by odzyskać walizkę szefa, gangstera Marsellusa Wallesa. W ciągu zaledwie jednej sceny padają słowa, które przechodzą do historii kina, i to nie tylko za sprawą legendarnego już monologu o „wywieraniu pomsty”.

 

Zobacz także: „Pulp Fiction” mogło wyglądać zupełnie inaczej

 

Zanim jednak Jules i Vinvent wyjmują broń, by rozprawić się ze złodziejaszkami, ten pierwszy pozwala sobie na dygresję na temat amerykańskich burgerów. Robi to w taki sposób, że nawet weganin poczułby ochotę na porządny kawałek wołowiny z dodatkiem sera i dwóch bułek. Chcielibyście spróbować?

 

 

Przygotowanie kanapki fikcyjnej sieci fast food Big Kahuna jest, mówiąc delikatnie, dość proste, co udowadnia autor vloga Banging with Babish. W opublikowanym w sieci filmiku przypomniał kultową scenę i odtworzył to, co zobaczył na ekranie. By jednak urozmaicić nieco tak banalne danie, przygotował również prawdziwego hawajskiego burgera. Prawdziwego, czyli z ananasem. W końcu Big Kahuna to według scenariusza Quentina Tarantino hawajska sieć restauracji. Smacznego.

 

 

Artykuł ukazał się na stronie amerykańskiego wydania Esquire.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie