Reklama

Męskie śniadanie: jajecznica

Tu nie ma szczegółów. Nie ma i tkwiącego w nich diabła.

Męskie śniadanie: jajecznica Fot. Istock
Tagi: jedzenie
Reklama

Wstajesz rano, w głowie szum. Masz ochotę zjeść coś na ciepło. Zjeść, zatem sama kawa nie wystarczy. Otwierasz lodówkę. I co? A tam niezłe jaja. Całe szczęście, bo to gwarancja szybkiego i ciepłego śniadania. Zmywania patelni nie liczymy. Może wrócimy do tego później. Może.

 

Jajecznica to danie tak proste, że każdy ma swój sposób jego przygotowania. A który będzie najlepszy? Spytajmy fachowca. Oto jak jajka przygotowuje uznany amerykański szef kuchni Anthony Bourdain.

 

Przepis na jajecznicę

 

Potrzebne będą świeże jajka, masło, sól i pieprz. Jaja muszą być świeże. Podgrzewasz patelnię, ale ostrożnie. Nie może być za gorąca. Rozbij jajka w misce stojącej na płaskiej powierzchni. Dzięki temu szybko zauważysz, czy do środka nie dostały się żadne odłamki skorupek. 

 

Wymieszaj zawartość widelcem, by połączyć białko za żółtkiem. Nie rób jednak tego z prędkością miksera. Według uznania dodaj sól i pieprz. Zapomnij o wodzie, mleku czy śmietanie. W końcu to nie żaden placek quiche. Robisz jajecznicę.

 

 

Roztop masło na rozgrzanej patelni. Przelej na nią wymieszane jajka. Nie mieszaj zbyt wcześnie. Pozwól, by temperatura zrobiła woje. Niech się uformują. Po chwili możesz lekko mieszać, poruszając łyżką lub widelcem w ruchu „po ósemce”.

 

Wszystko. Smacznego.

 

Artykuł ukazał się na stronie amerykańskiego wydania Esquire.

8 najlepszych pizz z całego świata

Finlandia. Pizza Berlusconi,...

1/8

Finlandia. Pizza Berlusconi, oprócz standardowych pomidorów, sera, grzybów, czerwonej cebuli, zawiera wędzone mięso renifera.
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama