Za tymi drzwiami napijesz się najdroższej whiskey. O ile je znajdziesz
Fot. Villa Schweppes, Instragram

Za tymi drzwiami napijesz się najdroższej whiskey. O ile je znajdziesz

W życiu nie wszystko jest na widoku.
07.06.2017

„W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle” - usłyszał pewnego razu agent J-23. Pewnie są, a nawet więcej - dzięki genialnej kreacji Stanisława Mikulskiego dla nas już zawsze będą. A gdzie w Paryżu podają najlepszą whiskey? To już sprawa dyskusyjna. Natomiast tej najdrożej możemy napić się m.in. w otwartym niedawno barze Golden Promise.

 

 

Lokal rozpoczął działalność po cichu, ale jego obsługa najwyraźniej zna się na charakterystycznym trunku i w efekcie wieści szybko rozeszły się pocztą pantoflową. Najpierw należy zajrzeć do restauracji La Maison du Sake. To w niej, po zejściu dyskretnymi schodami, po prawej stronie znajdziemy stalowe drzwi. Kultura nakazuje zapukać. Dopiero wtedy obsługa je otworzy. To działa na wyobraźnię. Przypominają się ukryte, konspiracyjne wręcz, lokale czasów amerykańskiej prohibicji. Tu jednak jest nad wyraz czysto i elegancko, wręcz elitarnie. Na półkach królują butelki tak rzadkiej whiskey, że jej wielbiciele mogą poczuć, jakby trafili do wymarzonego raju.

 

 

A post shared by Amélie (@tassin_am) on May 19, 2017 at 1:11am PDT

 

Jest i dwunastoletnia Redbreast, znajdzie się popularna Jura Prophecy, ale i zarówno licząca pół wieku Dalmore Candela, równie poczciwa Karuizawa czy Glen Grant. Znawcy szybko dostrzegą znajome etykiety ze Szkocji, Irlandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet Japonii. Ceny wielu butelek zaczynają się od 1300 euro (ponad 5 tys. zł). Ale to przecież bar, nie sklep, zatem można zamówić szklankę np. 21-letniej Springbank. Słowem, w sumie klienci mogą wybierać aż z 900 różnych pozycji. Zatem zawrót głowy gwarantowany. W każdej formie.

  

 

A post shared by Villa Schweppes (@villaschweppes) on Jan 29, 2017 at 8:12am PST

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie