Bar poświęcony Davidowi Bowiemu otwiera się już 20 września
Fot: AKPA

Bar poświęcony Davidowi Bowiemu otwiera się już 20 września

Londyński Hotel Café Royal oddaje hołd genialnemu muzykowi na pamiątkę “Ostatniej wieczerzy”.
04.09.2018

3 lipca 1973 roku David Bowie hucznie pożegnał się jednym ze swoich alter ego, Ziggym Stardustem, zapraszając na imprezę z okazji „przejścia na emeryturę” m.in. Micka Jaggera, Lou Reeda, Ringo Starra, Cata Stevensa czy Barbarę Steisand. Wydarzenie, które odbyło się w Hotel Cafe Royal i zostało nazwane przez samego Bowiego „Ostatnią wieczerzą”, przeszło do historii londyńskiej bohemy. 2 lata po śmierci legendarnego muzyka w Cafe Royal (do którego bywalców zaliczali się też m.in. Winston Churchill, Oscar Wilde czy Bridgitte Bardot) zdecydowano o złożeniu hołdu Bowiemu, otwierając poświęcony mu bar tematyczny.
Czytaj też: David Bowie - to, co wiem 

Hołd dla Ziggy'ego Stardusta 

Bar, nazwany po prostu Ziggy’s, zostanie otwarty w Londynie 20 września. W lokalu będą serwowane drinki zainspirowane albumem „The Rise and Fall of Ziggy Stardust and The Spiders from Mars”, takie jak “Darkness and Digrace”, “Tigers on Vaseline” czy “Animal Grace”. Na wystrój wnętrza złożą się m.in zdjęcia legendarnego Micka Rocka, “człowieka, który sfotografował lata 70.” i wieloletniego współpracownika Bowiego, a także szafa grająca z utworami muzyka.

Drink Bowiego? Zrób to sam 

Karta koktajli w lokalu została opracowana przez Fabio Spinettiego, szefa barmanów w Hotel Cafe Royal. Gdybyście chcieli poeksperymentować na własną rękę z proponowanymi w Ziggy’s trunkami, Spinetti zdradził kilka szczegółów karty. „Tigers on Vaseline” to połączenie brazylijskiej cachacy, rumu Takamaka, soku ananasowego i limonki. „Femme Fatale” to miks japońskiej sake i francuskiego aperitifu Byrrh, a „Animal Grace” stworzone zostało z soku i skórki pomarańczowej, Tequilli, owocowego likieru i soku z limonki. Ustalenie idealnych proporcji pozostawiamy wam – najlepiej w czasie wizyty w Ziggy’s.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie