Irlandzkie trunki na Dzień Św. Patryka!
fot. metro.co.uk

Irlandzkie trunki na Dzień Św. Patryka!

Jeśli uważasz, że nie do twarzy Ci w zielonym krawacie, jest wiele innych sposobów na świętowanie dnia Św. Patryka. Zazwyczaj są w formie płynnej.
15.03.2016

Pierwsze skojarzenie ze świętem zakochanych? Kolor czerwony. Jak jest w przypadku dnia 17 marca, czyli święta patrona Irlandii - św. Patryka? Wszechoobecny kolor zielony. Jest to hucznie obchodzone od 1737 roku święto na wyspach, gdzie wśród parad i festynów przyjęto zasadę noszenia tego dnia charakterystycznych ubrań w kolorze zielonym, przypisanym koniczynie biskupa i misjonarza świętego Patryka.

Co skosztować w ten dzień, jeśli Guinness nam nie w smak?

 

1. Blackwater Gin, Co. Waterford

Połączenie spirytusu, źródlanej wody i świeżych ziół to cechy charakterystyczne ginu produkowanego w West Waterford.

 

2. Ban Poitin, Co. Cork

Aby szczęście sprzyjało nam cały rok, w irlandzkim zwyczaju tego dnia należy wypić "Ban & Black" czyli kolejkę Ban'a poprzedzającą shota Guinessa. Kombinację tą należy powtarzać do utraty sił!

 

3. Galway Hooker, Co. Galway

Nazwane ku czci imponujących rybackich łodzi z Zachodniego Wybrzeża Irlandii, najlepiej smakuje w połączeniu z atlantyckim powietrzem. Jasny, barwiony karmelem trunek został nazwany najlepszym irlandzkim piwem już dwukrotnie.

 

4. Jameson's Vintage, Co. Dublin

Jameson's whiskey wysławiane na wyspach równie jak Guiness jest lekkim mieszany trunkiem. Z ciepłym, miodowym aromatem i dodatkiem cynamonu tworzy pewnego rodzaju słodycz dla każdego konesera.

 

5. O'Haras Stout, Co. Carlow

Stosunkowo mocne, lecz o czekoladowo-kawowym smaku piwo z pewnością powinno zostać zdegustowane w dniu świętego Patryka.

 

6. Green Spot pot still whiskey, Co. Cork

Przez wiele lat produkowane w sekrecie, wciąż w limitowanym nakładzie jest doskonałą alternatywą dla standardowych whiskey.

Tekst Ewa Pestkowska

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie