Aplikacja, która pomoże ci zamówić niesprzedane dania z restauracji, już w Polsce
iStock

Aplikacja, która pomoże ci zamówić niesprzedane dania z restauracji, już w Polsce

Zero waste w wydaniu luksusowym? Dzięki Too Good To Go za jedzenie z dobrych restauracji zapłacimy nawet o połowę mniej.
10.07.2019

Filozofia zero waste powoli trafia pod strzechy, a pomagają w tym m.in nowe rozwiązania, oferowane przez sieci handlowe oraz technologiczne startupy. Jednym z najciekawszych jest duńska aplikacja Too Good To Go, oferująca niesprzedane dania z restauracji i hoteli w cenach nawet o 70% niższych niż w karcie dań. Zero waste’owy Uber Eats? Nie do końca, bo jedzenie musimy odebrać na własną rękę, a w środku czekają nas dania-niespodzianki, ale i tak nie dziwi, że z aplikacji na całym świecie skorzystało już ponad 11 milionów klientów.

Koniec z mięsem z rzeźni. W najbliższych latach zastąpi je mięso in vitro

Pięćdziesiątka na początek

Od lipca z usługi można skorzystać również w naszym kraju, na razie tylko w Warszawie. Wśród lokali, które współpracują z aplikacją, znalazło się prawie 50 stołecznych restauracji, ale już wkrótce oferta Too Good To Go ma się rozszerzyć o kolejne miejsca, w tym m.in. hotele i kawiarnie.

Twórcy przekonują, że w 12 krajach, w których do tej pory działa funkcja, codziennie sprzedaje się ok. 85-90% wystawionej żywności.

Zmarnowane jedzenie jako problem ekologiczny

Korzystanie z podobnych aplikacji (w kwietniu działalność rozpoczął polski odpowiednik Too Good To Go, Foodsi) pomaga ograniczyć ilość marnowanego jedzenia, ale w szerszej perspektywie prowadzi też do redukcji emisji dwutlenku węgla. Aż 8% globalnej emisji gazów cieplarnianych spowodowanych jest przez wyrzucone jedzenie, które – gdyby było krajem – znalazłoby się na podium największych trucicieli tuż za Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

O moralnych konsekwencjach wyrzucania jedzenia w świecie, w którym głoduje ponad 800 milionów ludzi, nawet nie wspominamy. 

Źródło: Wirtualne Media

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie