McDonald's przyszłości

McDonald's przyszłości

Australijskie restauracje sieci testują kilka ciekawych pomysłów. Wiele wskazuje na to, że zmiany w niedalekiej przyszłości mogą zostać wprowadzone także na innych rynkach.
10.05.2015

O planach w bardzo entuzjastyczny sposób wypowiada się Steve Easterbrook, dyrektor generalny McDonald's. Najwięcej pochwał przypadło nowoczesnej platformie samoobsługowej, którą od końca ubiegłego roku wprowadzono już w trzystu australijskich placówkach, a do lipca ich liczba ma się potroić.

System „Create Your Taste” to nic innego, jak ekran dotykowy, za pomocą którego klienci wybierają rodzaj bułki oraz dodatki. Testy CYT miały zostać przeprowadzone także w Kalifornii, jednak postanowiono wybrać nieco prostszy projekt o nazwie „Taste Crafted”, który można wprowadzić także w McDrive, dzięki mniejszej liczbie opcji.

Co ciekawe, nowe możliwości nie każdemu przypadły do gustu. Choć odzew konsumentów jest pozytywny, cześć z nich nadal stoi w standardowych kolejkach do kas. Okazuje się, że większy wybór wcale nie jest dla klientów najważniejszy. Nie każdy ma czas i chęci, by samemu komponować kanapkę. Wolą zamówić standardowe dania z menu.

„Create Your Taste” to tylko jedna z nowości testowanych przez Australijczyków. Kolejną jest kawiarnia The Corner, otwarta w Sydney pod koniec grudnia. Ma to być miejsce przyciągające ludzi, którzy niekoniecznie odwiedziliby McDonald's lub McCafe (tak, chodzi głównie o hipsterów). Dzięki temu firma zyskuje swego rodzaju „laboratorium”, w którym może sprawdzić zarówno gusta klientów, jak i nowe propozycje kulinarne.

Dlaczego na 'poligon doświadczalny' wybrano właśnie Australię?”. Otóż, ten dwudziestoczteromilionowy kraj w konsumpcji hamburgerów ustępuje tylko Stanom Zjednoczonym i Kanadzie! Co prawda sukces tutaj nie gwarantuje powtórki w innych państwach kultury zachodniej, jednak jest bardzo prawdopodobny. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści, którzy na podstawie badań stwierdzili, że Niemcy, Francja i Wielka Brytania powinny być kolejnym miejscem ekspansji nowego trendu. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie