Nagrody magazynu Esquire:
oto zwycięzcy!

Podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton rozdane zostały nagrody magazynu Esquire. Statuetki z rąk prowadzących, Gabi Drzewieckiej i Macieja Gajewskiego, redaktora naczelnego polskiej edycji „Esquire’a”, odebrały osoby które w mijającym roku odważnie podążały własnymi ścieżkami pokazując nam, czym jest oryginalność i niezależność w myśleniu. Kto znalazł się na liście nagrodzonych? Oto zwycięzcy. Gratulacje!

ZWYCIĘZCA W KATEGORII

Biznes

Krzysztof Weka

Krzysztof Weka

Prezes spółki Nałęczów Zdrój Spółka Akcyjna, producenta wód mineralnych, między innymi Cisowianki, uznawanej za jedną z najcenniejszych polskich marek spożywczych. Od kilku lat należąca do jego firmy marka Cisowianka Perlage sponsoruje organizowany we Włoszech słynny wyścig zabytkowych samochodów Mille Miglia.
ZWYCIĘZCA W KATEGORII

Sztuka

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Aktor teatralny i filmowy. Laureat między innymi Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, wyróżniony Orłem za rolę w „Pokłosiu” Władysława Pasikowskiego. Od niemal 10 lat jest aktorem Nowego Teatru w Warszawie. Jesienią w Canal+ premierę miał drugi sezon serialu „Belfer”, w którym Stuhr gra główną rolę.
ZWYCIĘZCA W KATEGORII

Media

Filip Chajzer

Filip Chajzer

Dziennikarz telewizyjny znany widzom z programów „Dzień dobry TVN” i „Mali giganci”. W 2014 roku wyróżniony Wiktorem w kategorii „Odkrycie roku”. Na Facebooku wielokrotnie wspierał akcje charytatywne. W tym roku, w zainicjowanej przez niego zbiórce pieniędzy dla powstańców warszawskich udało się zgromadzić ponad milion złotych.
ZWYCIĘZCA W KATEGORII

Moda

Tomasz Ossoliński

Tomasz Ossoliński

Mawia o sobie, że jest tylko krawcem, ale projektuje ubrania daleko wychodzące poza krawiecki kanon. Łączy brawurowe wzornictwo z wyśmienitym rzemiosłem. Tworzy stroje na najważniejsze filmowe gale dla polskich gwiazd, projektuje kostiumy dla teatrów.
ZWYCIĘZCA W KATEGORII

Sport

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Piłkarz Bayernu Monachium, kapitan reprezentacji Polski, najbardziej rozpoznawalny polski sportowiec na świecie. Dwukrotny król strzelców Bundesligi, dwukrotnie wyróżniany tytułem najlepszego piłkarza Bundesligi. Ambasador dobrej woli UNICEF.
ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII

Kobieta, którą kochamy
Nagroda specjalna

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska

Dziennikarka, podróżniczka i autorka książek. Jako trzecia Polka zdobyła Koronę Ziemi. Wspiera akcje charytatywne, współpracuje między innymi z WWF Polska, UNICEF-em czy Polską Akcją Humanitarną. W 2015 roku uhonorowano ją Gwiazdą Dobroczynności w kategorii „Ekologia”, a w 2016 i 2017 roku wyróżniono ją Telekamerą w kategorii „Osobowość telewizyjna”.