Tarantino kręci film o Charlesie Mansonie?
Charles Manson w 2009 roku, fot: Starstock

Tarantino kręci film o Charlesie Mansonie?

W Internecie krąży scenariusz, który ma posłużyć za kanwę nowego filmu Quentina Tarantino. Podobny wyciek informacji miał miejsce również przed premierą „Nienawistnej ósemki”
21.11.2017

Los Angeles w schyłkowych latach 60., środowisko aktorskie i wstrząsający mord na Sharon Tate i czwórce jej przyjaciół – do tak nakreślonego scenariusza nowego filmu Quentina Tarantino dotarło Vanity Fair. Wg wcześniejszych informacji twórca „Pulp Fiction” w tym miesiącu skończył pracę nad tekstem, ale sam reżyser odcina się od zaklasyfikowania filmu jako dzieła o Charlesie Mansonie i sugeruje, że to po prostu film o 1969 roku. Co oczywiście się nie wyklucza.

Manson, który zmarł w więzieniu w niedzielę, wielokrotnie stanowił dla popkultury źródło inspiracji, czy wręcz - by użyć sformułowania Owena Gleibermana z Variety – uczynił morderstwo jej istotną częścią. „The Helter Skelter Murders”, „The Manson Family” czy „Charles Manson Superstar” to tylko jedne z licznych produkcji bazujących na historii Mansona, a na wypisanie wszystkich tytułów, w których pojawiają się mniej dosłowne echa mordu na 10050 Cielo Drive zabrakłoby chyba esquire’owych serwerów.

Nadchodzący film Tarantino będzie pierwszym po zakończeniu wieloletniej współpracy z wytwórnią Harveya Weinsteina – tym razem za produkcję odpowiadać będzie Sony. W roli Sharon Tate wystąpi (prawdopodobnie) Margot Robbie, znana m.in. z roli w „Wilku z Wall Street” oraz wchodzącego na ekrany kin w grudniu biograficznego filmu o Tonyi Harding „I, Tonya”. Towarzyszyć mają jej Tom Cruise, Leonardo DiCaprio oraz Brad Pitt.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie