"12 Strong" - trailer nowego filmu z Chrisem Hemsworthem
Kadr z filmu/ Youtube

"12 Strong" - trailer nowego filmu z Chrisem Hemsworthem

Tym razem gwiazda „Thora” zagra w filmie poruszającym temat wojny w Afganistanie
23.11.2017

Chris Hemsworth ma za sobą dobry okres – i nie mówimy tylko o pojawieniu się na okładce naszego magazynu. „Thor” świetnie sobie radzi, jeśli chodzi o wyniki box office – dochód z biletów przekroczył już 730 milionów dolarów, a film znokautował swojego najpoważniejszego rywala w konkurencji superbohaterskiej – „Ligę Sprawiedliwości”, która zadebiutowała znacznie poniżej producenckich oczekiwań i zarobiła tylko (?) 96 milionów w USA w tygodniu otwarcia.

Już w styczniu na ekranach kin pojawi się kolejna produkcja z Australijczykiem w roli głównej – i to w takiej, jakiej jeszcze aktora nie widzieliśmy. Tym razem Hemsworth schodzi na ziemię – w adaptacji książki Douga Stantona „Horse Soldiers” (tak początkowo miał się nazywać również film) wcieli się w postać kapitana Mitcha Nelsona, który z grupą agentów CIA przedziera się konno do Afganistanu, by przyczynić się do zdobycia miasta Mazar-i Szarif przez siły wrogie Talibom.

Zobacz trailer:

 

Za reżyserię odpowiada Nicolai Fuglsig. Choć „12 Strong” jest pełnometrażowym debiutem Duńczyka, to ma on doświadczenie przydatne w kręceniu scen militarnych – jako fotograf relacjonował m.in. przebieg wojny w Kosowie. Został również wyróżniony nagrodą World Press Photo za fotoreportaż o ukrywanym przez radzieckie władze skażeniu radioaktywnym w Muslimowie. Jest także autorem słynnej reklamy Sony Bravia ze 170 tysiącami piłek wypuszczonymi na ulice San Francisco i coverem „Heartbeats” The Knife w wykonaniu Jose Gonzalesa.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie