Christian Bale znowu zmienia się nie do poznania. Zobacz trailer „Vice”
Fot: YouTube

Christian Bale znowu zmienia się nie do poznania. Zobacz trailer „Vice”

Oprócz Bale’a w opowieści o Dicku Cheneyu, wiceprezydencie USA za czasów George’a W.Busha, zobaczymy m.in Amy Adams i Sama Rockwella.
04.10.2018

Gary Oldman był w tym roku bezkonkurencyjny w wyścigu po Oscara za rolę pierwszoplanową. Przemiana, jaką przeszedł, by wcielić się w Winstona Churchilla w "Czasie mroku", nadal imponuje, ale Brytyjczyk nie jest jedynym aktorem w Hollywood, który gustuje w spektakularnych metamorfozach. Na miano prawdziwego aktorskiego kameleona co najmniej w tym samym stopniu zasłużył Christian Bale – aktor z wyjątkowo imponującym portfolio ekranowych przemian. I nie chodzi tylko o zmianę wagi. Zobaczcie, jak w filmowej biografii o Dicku Cheneyu, która trafi do kin pod koniec tego roku, wygląda aktor znany m.in. z roli w trylogii o „Mrocznym Rycerzu”:

Najbardziej wpływowy wiceprezydent

Cheney, wiceprezydent w czasach rządów George’a W.Busha, uchodzi za najbardziej wpływową osobę na tym stanowisku w historii USA (może oprócz Seliny Mayer, bohaterki serialu "Veep"), a także za jednego z polityków, którzy mieli największy wpływ na zmiany geopolityczne w początkach XXI wieku. Ten napięty okres to zwieńczenie prawie 50 lat kariery w strukturach Partii Republikańskiej i podsumowanie przemian w amerykańskiej polityce od czasów Nixona. Reżyserem i autorem scenariusza "Vice" będzie twórca, który już udowodnił, że potrafi opowiadać o problemach Ameryki w odświeżający i nie zawsze śmiertelnie poważny sposób – Adam McKay, twórca „The Big Short”.

Gwiazdorskie wsparcie dla Bale’a

Świetne wrażenie robi też reszta obsady. W filmie zobaczymy m.in. Amy Adams (która ostatnio świetnie wypadła w „Ostrych przedmiotach”), Steve’a Carella (znanego z amerykańskiej wersji „Biura”) i Sama Rockwella, nagrodzonego Oscarem za rolę drugoplanową w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”. Czy takie wsparcie pomoże Bale’owi zawalczyć o Oscara i czeka nas kolejna statuetka za rolę, w której nie bez znaczenia jest praca charakteryzatora? O tym będziemy mogli powiedzieć więcej 25 grudnia, kiedy film trafi do kin.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie