Genialny one shot w „Kidding”! Sprawdź, jak go nakręcono
Fot: gfycat

Genialny one shot w „Kidding”! Sprawdź, jak go nakręcono

Taka precyzja musiała wymagać naprawdę długiego planowania.
05.10.2018

One shoty, czyli sekwencje nakręcone ciągiem, bez cięć (lub przynajmniej sprawiające takie wrażenie) zadomowiły się już w świecie kina i telewizji. Dwa chyba najbardziej pamiętne przykłady pochodzą z dzieł Meksykanów – Alfonso Cuaron wzniósł tę technikę na nowy poziom w swoich „Ludzkich dzieciach”, a Alejandro Gonzales Inarritu zdobył Oscara za „udający” jeden wielki one shot film „Birdman”. Świetne przykłady z seriali znajdziemy choćby w pierwszych sezonach „Detektywa” i „Fargo”.  Teraz do listy wirtuozów operowania tą techniką można dopisać twórców serialu „Kidding”.

One shot roku zza kulis 

W dodatkowym docenieniu pracy ekipy pomogą ujęcia zza kulis. Zestawienie pracy włożonej w ujęcie z efektem końcowym jest hipnotyzujące – po otrząśnięciu się z pierwszego szoku i podziwu dla zagospodarowania tak małej przestrzeni zwróćcie uwagę na detale, takie jak światło zmieniające się w oknie. Maestria całego zespołu i precyzja, z jaką zaplanowano każdy ruch, nie wymagają komentarza. Tylko spójrzcie:

Sprawdzony duet 

Kidding to nowy, wspólny projekt Jima Carreya oraz Michela Gondry'ego. Tym razem nagrodzony Złotym Globem aktor i wyróżniony Oscarem reżyser spotkali się na planie serialu o popularnym telewizyjnym prezenterze, którego osobista sytuacja zaczyna przerastać. Dowiedz się więcej o serialu HBO. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie