Twórcy „Planety Ziemi” i „Błękitnej planety” przygotowali nowy projekt dla Netfliksa
Fot: mat. prasowe

Twórcy „Planety Ziemi” i „Błękitnej planety” przygotowali nowy projekt dla Netfliksa

Zdjęcia powstawały w 50 krajach na wszystkich kontynentach, gdzie ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych.
09.11.2018

"Nasza planeta" to nowy projekt Netfliksa, powstający we współpracy z firmą producencką Silverback Films, której dyrektor Alastair Fothergill jest twórcą  seriali „Planeta Ziemia” i „Błękitna planeta”, uznawanych za kanon współczesnych filmów przyrodniczych, a także z WWF — jedną z największych na świecie organizacji zajmujących się ochroną przyrody.

Przeczytaj informację o niedawnym raporcie WWF mówiącym o zagładzie 60% populacji dzikich zwierząt od 1970 roku

Na przestrzeni ośmiu odcinków serial ukaże najcenniejsze gatunki i najwrażliwsze siedliska przyrodnicze na naszej planecie. Przy użyciu najnowszych kamer o rozdzielczości 4K, „Nasza planeta” pokaże niezwykłą różnorodności siedlisk przyrodniczych na całym świecie, od odległego arktycznego pustkowia i tajemniczych głębi oceanów aż po rozległe krajobrazy Afryki i tętniące życiem dżungle Ameryki Południowej. Narratorem serialu będzie światowej sławy przyrodnik sir David Attenborough.

Dzięki współpracy z WWF serial stał się częścią zakrojonego na szeroką skalę projektu mającego na celu zainspirowanie ludzi na całym świecie do odkrycia powodów, dla których nasza przyroda jest tak ważna. Projekt będzie także obejmował m.in. bibliotekę zasobów online oraz programy edukacyjne dla szkół. Jego twórcy mają nadzieję, że oprócz ukazania cudów naszej planety uda im się także przekazać uczestnikom, jakie działania powinni podjąć, aby umożliwić zdrowy rozwój ludzkości oraz całej planety.

„Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które w pełni zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ na planetę wywierają nasze działania. Jesteśmy także ostatnim pokoleniem, które ma szansę coś z tym zrobić. Znajdujemy się w wyjątkowym momencie historii, w którym mamy szansę zacząć naprawiać świat i budować lepszą przyszłość. „Nasza planeta” pokazuje, jak pełen cudów jest nasz świat dokładnie w momencie, w którym potrzebujemy globalnych działań, by ocalić jego wyjątkowość” — powiedział Colin Butfield, dyrektor WWF-UK oraz producent wykonawczy „Naszej planety”.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie