Ewan McGregor zagra jednego z najsłynniejszych projektantów mody XX w.
Fot: McGregor/ Halston i Liza Minnelli (Starstock)

Ewan McGregor zagra jednego z najsłynniejszych projektantów mody XX w.

Biografia Halstona aż prosiła się o odtwórcę roli Marka Rentona.
07.01.2019

Roy Halston Frowick to prawdziwa ikona mody drugiej połowy dwudziestego wieku, rewolucjonista, który odcisnął piętno na stylu lat 60. i kolejnych dwóch dekad. Projektował kapelusze dla Jaqcueline Kennedy, kostiumy dla Elizabeth Taylor i Lizy Minnelli, wywarł też duży wpływ na estetykę ery disco. Jako stały bywalec legendarnego Studia 54 stał się też barwną postacią nowojorskiej bohemy tamtego czasu - nic dziwnego, że Dan Minahan uznał biografię zmarłego na AIDS w 1990 roku Halstona za świetny materiał na serial.

Czytaj też: Ewan McGregor, król Szkocji 

Minahan wie, jak opowiadać historię ekscentrycznych projektantów. W ubiegłym roku wyreżyserował kilka odcinków miniserialu „American Crime Story: Zabójstwo Gianniego Versace”, który wczoraj zdobył Złotego Globa, wygrywając m.in. ze znakomitymi „Ostrymi przedmiotami”. W „Simply Halston”, bo tak będzie nazywał się kolejny serial Minahana, w roli głównej zobaczymy Ewana McGregora, który będzie też współproducentem serii. Wybór odtwórcy roli Marka Rentona to kolejny znak, że raczej nie będzie to telewizyjny odpowiednik „Nici widmo”. 

Czytaj też: Ankieta Irvine'a Welsha 

Za scenariusz odpowiadać będzie Sharr White, do tej pory znany głównie ze kilku broadwayowskich sztuk („The Other Place”) oraz scenariuszy do kilku odcinków „The Affair”.  Data premiery ani nazwa nadawcy, dla którego przygotowana jest produkcja, nie są na razie znane.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie