Nowy agent 007 będzie czarnoskórą kobietą. Rewolucja? Raczej marketingowy trik
Fot: Starstock

Nowy agent 007 będzie czarnoskórą kobietą. Rewolucja? Raczej marketingowy trik

Producenci filmu znaleźli jeden prosty sposób, by podnieść ciśnienie konserwatywnym fanom serii, i jednocześnie szybko ich uspokoić.
15.07.2019

Nadal nie wiemy, kto zastąpi Daniela Craiga w kolejnych częściach filmu o Jamesie Bondzie, ale wygląda na to, że ciągnąca się w nieskończoność dyskusja zainspirowała twórców serii do eksperymentów, które wpłyną również na kształt scenariusza. Okazuje się, że w rolę agenta 007 już w nadchodzącym, 25 filmie z cyklu, zagra znana m.in. z „Kapitan Marvel” Lashana Lynch. Przełom? Nie do końca – na ekranie zobaczymy przecież przebywającego na emeryturze na Jamajce Jamesa Bonda, który prawdopodobnie szybko wróci do pracy z MI6. 

"Osaczony. Spełniony. Zmęczony. Pan Bond" - rozmowa Alexa Bilmesa z Danielem Craigiem 

Oczekiwania i kontrowersje 

Wydaje się, że obsadzenie Lashany Lynch to połowiczne spełnienie oczekiwań progresywnych widzów, którzy w roli Bonda widzieliby czarnoskórego aktora (np. Idrisa Elbę) lub kobietę, co wg przecieków prasowych rozważali producenci filmu, z Barbarą Broccoli na czele. Po niedawnej awanturze związanej z obsadzeniem Halle Berry w roli „Małej syrenki” wiemy, że takie „kontrowersyjne” decyzje wzbudzają zainteresowanie prasy, którego takie produkcje jak kolejne części Bonda łakną jak kania dżdżu. Jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o rewolucji – co nie znaczy, że twórcy nie mają żadnych argumentów za tym, by na kolejną część czekać z zainteresowaniem.

Kto zagra w nowym "Bondzie"? Nie zabraknie antybohaterów 

Już informowaliśmy już wcześniej, rolę antybohatera w 25 części zagra uhonorowany Oscarem Rami Malek, ostatnio potwierdzono, że do roli Ernsta Stavro Blofelda wróci Christopher Waltz. Za reżyserię odpowiadał będzie Cary Joji Fukunaga, a współautorką scenariusza zostanie Phoebe Waller-Bridge, o której piszemy w najnowszym numerze jako o jednej z czołowych postaci rosnącego w siłę gatunku comic noir. Gwiazdorska obsada i jedna z najbardziej cenionych młodych scenarzystek - zapowiada się naprawdę widowiskowy crossover! 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie