Kolejka wykorzystana w „Wielkich kłamstewkach” kosztowała 30 tys. dolarów
HBO

Kolejka wykorzystana w „Wielkich kłamstewkach” kosztowała 30 tys. dolarów

Twórcy serialu nie bawią się w półśrodki, jeśli chodzi o realistyczne odwzorowanie życia bogatych bohaterów.
16.07.2019

Pomysł kontynuacji „Wielkich kłamstewek” budził sporo wątpliwości. Pierwszy sezon doczekał się logicznego końca, zgodnego z zakończeniem powieści Liane Moriarty, na której się opierał. Reżyser, Jean-Marc Vallee, z powodzeniem zajął się innymi projektami (patrz: znakomite „Ostre przedmioty" z Amy Adams w roli głównej), odżegnując się od pomysłu kontynuacji. Jednak drugi sezon serialu, rozwinięty o nowe wątki i nowe twarze w obsadzie, takie jak Meryl Streep, został dobrze przyjęty przez widzów i krytykę. Duża w tym zasługa precyzyjnego odwzorowania życia bogatych bohaterów, czego symbolem może być mały detal, który mogliście przegapić.

Czytaj też: Najpiękniejsze trasy kolejowe świata

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Shannon Freshwater (@s_freshwater)

 

30 tysięcy za kolejkę

Chodzi o kolejkę, którą w swojej „męskiej jaskini” trzyma Gordon, mąż granej przez Laurę Dern Renaty. Jak wynika z wywiadu serwisu „Vulture” z Johnem Paino, odpowiedzialnym za scenografię serii, kolejka bynajmniej nie była tanią dekoracją, która ma udawać drogą zabawkę. Wykorzystany zestaw kosztował aż 30 tysięcy dolarów i został przygotowany przez firmę The Train Schack z Buffalo, specjalizującą się w produkcji podobnych gadżetów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Carl Horner (@carlhorner)

Bohaterka epizodyczna

Na tym nie koniec – kolejka nie tylko została wyprodukowana w Buffalo, ale też bazuje na krajobrazie tego miasta (w stanie Nowy Jork), z którego pochodzi sam Gordon. Co więcej, w scenach w męskim salonie widać, że bohater popija piwo, wyprodukowane właśnie w Buffalo. I może nie byłoby w tej drobiazgowości nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w całym drugim sezonie kosztowną kolejkę, podkreślającą styl życia Gordona, widzimy przez zaledwie… minutę. Chyba, że zestaw wystąpi też z finale, który będzie miał swoją premierę już w tym tygodniu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie