Ekran, który coraz bardziej wciąga

Ekran, który coraz bardziej wciąga

YouTube, obchodzący w tym roku dziesiąte urodziny, umożliwił z tej okazji przesyłanie i odtwarzanie filmów w technologii 360°.
16.07.2015

Filmy sferyczne 360° powstają przy użyciu specjalnych kamer i oprogramowania. Ale do ich odtworzenia i przeniesienia się w wirtualną rzeczywistość wystarczy zwykły smartphone z czujnikami ruchu. Dzięki temu można swobodnie "rozglądać" się po całej imprezie - na przykład na Orange Video Fest by LifeTube. 

 

YouTube aktualnie oferuje możliwość odtwarzania video z szybkością 24, 25 lub 30 klatek na sekundę. Film można oglądać na komputerach – wystarczy przeglądarka Google Chrome, zaś nawigacja odbywa się za pomocą klawiszy WSAD. Jednak najlepsze efekty video 360° można uzyskać, wyświetlając film w najnowszych aplikacjach YouTube iOS i Android. Korzystając z urządzeń mobilnych, należy pamiętać, że powinny być wyposażone w czujniki ruchu. - Telefony to przyszłość YouTube. W ciągu ostatniego roku przychody z urządzeń mobilnych wzrosły o 100%, a dzięki takim rozwiązaniom jak video 360°, będziemy nadal mieli do czynienia z tendencją wzrostową – wyjaśnia Barbara Sołtysińska, prezes LifeTube.

 

Aby móc w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje 360°, warto wykorzystać Google Cardboard. To specjalny gadżet, który w połączeniu z telefonem i aplikacją, pozwala w prosty sposób uzyskać efekt wirtualnej rzeczywistości. Zaawansowana technologia nie musi być już droga czy ekskluzywna – zamiast  przeglądać zdjęcia z wakacji, relację z eventu lub teledysk ulubionego zespołu za sprawą kawałka kartonu i swojego telefonu można przenieść się na wymarzoną plażę, w środek koncertu czy do wewnątrz najbardziej ekskluzywnych wnętrz i nieruchomości.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie