Reklama

Usuń tę aplikację. Bateria w iPhonie podziała dwa razy dłużej

Proste jak drut.

Usuń tę aplikację. Bateria w iPhonie podziała dwa razy dłużej Fot. Istock
Reklama

Jeśli bateria w naszym telefonie żegna się z nami do następnego doładowania, to zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Klniemy wniebogłosy, ale po prawdzie sami jesteśmy sobie winni. Dlaczego? Wyjaśnijmy to na przykładzie iPhone'a 7.

 

Zobacz także: 20 mln Polaków może stracić dostęp do Facebooka 

 

John Koetsier, redaktor serwisu Inc.com, odinstalował zaledwie jedną aplikację i w ten sposób wydłużył żywotność baterii w swoim iPhonie o 50%. Jaką? Oczywiście tę dedykowaną do przeglądania Facebooka. Inna sprawa, że gdy nasze telefony są po prostu przeładowane, z biegiem czasu działają wolniej i rozładowują się szybciej.

 

 

Zanim jednak z pulpitu iPhone'a dziennikarza zniknęło charakterystyczne niebiesko-białe logo, musiał ustalić, co i w jakim stopniu najbardziej obciąża źródło energii jego urządzenia. Okazało się, że w skali dobry aplikacja Facebooka pochłonęła niemal połowę „życia” jednego cyklu aktywności baterii. Amerykanin miał w tym czasie zaledwie opublikować kilka postów i cztero czy pięciokrotnie przeglądać tablice innych użytkowników w sesjach po ok. 30 minut. Aplikacja pracowała również w tle.

 

Zużycie baterii podczas używania i pracy w tle w ciągu 24 h

 

Facebook - 47%

Messenger - 7%

Swarn - 7%

Snapchat - 5%

Home & Lock Screen - 5%

Mal - 5%

Instagram - 4%

 
Wyniki „śledztwa” John Koetsiera nie powinny dziwić. Jak tylko otworzymy aplikację, w ruch idą pakiety danych o naszej lokalizacji, transfer związany z przeglądaniem wideo, kontakty, statystyki, powiadomienia i inne informacje. Wszystko niemalże w tym samym czasie. I nagle ze stosunkowo niewielkiej aplikacji rośnie prawdziwy pożeracz nie tylko energii, ale i pamięci.

 

Jak przedłużyć żywotność baterii, korzystając z Facebooka? 

 

1. Wyłącz funkcję autoplay w materiałach wideo 

2. Wyłącz udostępnianie lokalizacji 

3. Wyłącz powiadomienia  

4. Nie korzystaj z aplikacji dłużej, niż naprawdę potrzebujesz

5. Wyłączaj aplikację, gdy już z niej nie korzystasz

6. Pozbądź się domyślnej aplikacji i zainstaluj wersję lite.

 

Ostatecznie możesz całkowicie z zrezygnować apki Facebooka. Wbrew pozorom życie będzie toczyć się dalej.

 

Artykuł ukazał się na na stronie brytyjskiego wydania Esquire.

10 słynnych modeli Nokii, które chcieliśmy mieć

Nokia 5110. Różnica między nim a iP...

1/10

Nokia 5110. Różnica między nim a iPhonem 6 jest głównie taka, że gdy iPhone 6 spada na podłogę, to pęka mu szybka, a gdy na podłogę spadała Nokia 5110 to pękała podłoga. Niezniszczalny, trwały, dość toporny. Co zabawne, producent chwalił się jej bogatą zawartością – miała aż 40 dzwonków monofonicznych, budzik, kalkulator i trzy gry do wyboru (w tym słynny “snake”). To było duże osiągnięcie, jak na tamte czasy.
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama