Reklama

To koniec. Zła wiadomość dla użytkowników iPhone'a 5

Czas przesiąść się na 64 bity.

To koniec. Zła wiadomość dla użytkowników iPhone'a 5 iPhone 5C, fot Pixabay
Reklama

Światowa konferencja programistów Apple przypomniała coś, co wielu zdążyło już wyprzeć. Niedawne zaprezentowanie nowej wersji systemu operacyjnego iOS, a dokładniej iOS 11, to w praktyce rychły koniec wsparcia dla iPhone'a 5 i Iphone'a 5C z 2012 r. Apple stawia teraz na 64-bitowe aplikacje, żegnając się ze starszymi, 32-bitowymi, odpowiednikami. Taki sam los czeka iPada 4 i wcześniejsze wersje urządzeń. 

 

Kiedy IPhone 5 przestanie działać? 

 

Spokojnie. Włodarze popularnego Jabłka nie wyjmą nagle wtyczki z gniazdka i z dnia nadzień nie wyłączą starszych urządzeń. Jednak wraz z publikacją nowej wersji systemu operacyjnego, pokończą się aktualizacje dla coraz większej liczby aplikacji. Te po postu, jedna po drugiej, przestaną działać, a to w praktyce zakończy żywot iPadów czwartej generacji, iPhone'a 5 i Iphone'a 5C. Skórę uratuje jedynie Iphone 5S. Oficjalnej premiery systemu iOS 11 najpewniej doczekamy się we wrześniu  

 

Ostatecznie na znak protestu zawsze można sięgnąć po nową wersję Nokii 3310.

10 słynnych modeli Nokii, które chcieliśmy mieć

Nokia 5110. Różnica między...

1/10

Nokia 5110. Różnica między nim a iPhonem 6 jest głównie taka, że gdy iPhone 6 spada na podłogę, to pęka mu szybka, a gdy na podłogę spadała Nokia 5110 to pękała podłoga. Niezniszczalny, trwały, dość toporny. Co zabawne, producent chwalił się jej bogatą zawartością – miała aż 40 dzwonków monofonicznych, budzik, kalkulator i trzy gry do wyboru (w tym słynny “snake”). To było duże osiągnięcie, jak na tamte czasy.
Reklama

Polecane wideo

Polecamy również

Reklama

Inne artykuły

Reklama