Inteligentny sedes za 20 tysięcy złotych podgrzeje deskę i puści ulubioną muzykę
fot. Kohler

Inteligentny sedes za 20 tysięcy złotych podgrzeje deskę i puści ulubioną muzykę

Na CES 2018, czyli targach elektroniki użytkowej w Las Vegas, zaprezentowano całą masę interesujących urządzeń. O ile nowe telewizory i inne tego typu sprzęty nie budzą większych emocji, o tyle firma Kohler przedstawiła coś naprawdę ciekawego – inteligentną… toaletę.
12.01.2018

Widzieliśmy już różne przedmioty codziennego użytku, którym przypięto etykietkę „smart”. Oprócz telewizorów i telefonów różne firmy prezentowały inteligentne lodówki, stoliki kawowe oraz pralki. Teraz dołączyła do nich Numi – „mądra” toaleta.


Produkt zaprezentowany w Las Vegas przez firmę Kohler to wynalazek, który w pierwszej chwili może budzić wesołość, ale w gruncie rzeczy jest realizacją ciekawego pomysłu. Tak funkcje Numi opisują jej twórcy:


„Gdy w ciemności podejdziesz do Numi, ona automatycznie włączy podświetlenie oraz podgrzeje deskę. Gdy będziesz się od niej oddalać, sama spuści wodę i się zamknie. Dzięki aplikacji na smartfony można uruchomić jeden z predefiniowanych programów, dedykowanych dla każdego z domowników. Można je również uruchamiać głosowo. A jeśli masz w domu Alexę, możesz ją poprosić o włączenie ulubionej playlisty”.

 


Toaleta, która sama spuszcza wodę, podgrzewa deskę i jeszcze do tego puszcza muzykę – to naprawdę brzmi dobrze! Niestety, sporym problemem może być cena, ponieważ twórcy wyceniają swoje dzieło na około 20 tysięcy złotych. Przeciwnicy rozwiązań typu smart home mogą też użyć argumentu podatności na ataki hakerskie. Cóż, w tym przypadku cyberprzestępca mógłby bez naszej wiedzy co najwyżej spuścić wodę lub włączyć nielubianą przez nas muzykę. W takim razie chyba warto zaryzykować?

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie