Zabytkowy Chevrolet Steve’a McQueena wystawiony na sprzedaż
fot. Barret-Jackson

Zabytkowy Chevrolet Steve’a McQueena wystawiony na sprzedaż

Wyprodukowany w 1951 roku Chevrolet Styleline Deluxe w wersji bez dachu, który w przeszłości należał do słynnego aktora, trafi niebawem na aukcję.
16.01.2018

W przypadku zabytkowych samochodów mamy do czynienia z dwoma głównymi czynnikami, które wpływają na jego wartość, a co za tym idzie cenę, którą można uzyskać na aukcji. Pierwszy z nich to oczywiście stan techniczny – nikt nie zapłaci dużych pieniędzy za zardzewiałą kupę gruzu, nawet jeśli wcześniej była ona rzadkim egzemplarzem jakiegoś modelu. Drugi to szeroko pojęta historia i wyjątkowość auta – jeśli w przeszłości jeździła nim jakaś znana osoba, cena automatycznie idzie do góry.


I z takim właśnie samochodem mamy do czynienia w tym przypadku. Na aukcji w Scottsdale, która jest organizowana przez Barret-Jackson będzie można licytować pięknego, żółtego Chevroleta Styleline Deluxe w wersji Cabrio, który opuścił fabrykę w 1951 roku. Auto jest w świetnym stanie, ale o jego wyjątkowości świadczy coś innego – jego właścicielem był nie kto inny, jak Steve McQueen. Chevrolet był używany przez aktora nie tylko prywatnie – możemy go również zobaczyć w filmie „Łowca” z 1980 roku, który okazał się ostatnim w karierze McQueena.

 

 

Samochód, co nie powinno nikogo dziwić, raczej nie jest demonem prędkości. 3,5-litrowy, sześciocylindrowy silnik generuje moc 86 koni mechanicznych, która trafia na koła za pośrednictwem 3-stopniowej przekładni automatycznej. Cena wywoławcza nie została podana.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie