Forbes publikuje listę kryptowalutowych miliarderów
iStock

Forbes publikuje listę kryptowalutowych miliarderów

Ciekawe, czy to zestawienie powtórzy sukces słynnej listy najbogatszych ludzi świata.
08.02.2018

Strach pisać newsy w świecie, w którym rośnie pozycja kryptowalut. Milionerem można stać się z godziny na godzinę, ale nowe informacje ze świata Bitcoina i pokrewnych walut dezaktualizują się jeszcze szybciej.

Dlatego przygotowana przez Forbesa lista osób, które na kryptowalutach zarobiły najwięcej, to niezwykle interesujące zestawienie tych, którzy z kolejnych wahań kursu wyszli zwycięsko. Gdy spoglądamy na publikowany od 1982 roku ranking najbogatszych Amerykanów (Forbes 400), czasem aż chce się ziewnąć z nudów. Bill Gates? Jeff Bezos? O tych ludziach wiemy wszystko – a przynajmniej wszystko to, co pozwalają o sobie wiedzieć.

Tymczasem kryptowalutowi krezusi to zagadka dla świata mediów, milionerzy nowej generacji, wśród których znajdziemy - oprócz samych twórców Ripple'a czy Ethereum - ekscentryków, nerdów i postacie mniej lub bardziej znane z popkultury. Oczywiście im dalej, tym ciekawiej - szkoda, że na listę nie załapał się 50 Cent, który kilka lat temu otrzymał wynagrodzenie w bitcoinach i o tym zapomniał. Pewnie raper nadal szuka hasła do swojego bogactwa.

Oto pierwsza dziesiątka zestawienia, które już w przyszłym tygodniu może być bardzo nieaktualne. W końcu taki urok kryptowalut. 

1. Chris Larsen, CEO Ripple’a – drugiej największej (po Bitconie) kryptowaluty, jeśli chodzi o poziom kapitalizacji (szacowana wartość posiadanych przez Larsena kryptowalut to 7,5-8 miliardów dolarów)


2. Joseph Lubin– współzałożyciel Ethereum (1-5 mld dolarów)


3. Changpeng Zhao - twórca Binance (1,1 mld - 2 mld) 

4. Cameron i Tyler Winklevoss - amerykańscy wioślarze, którzy oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież pomysłu na Facebooka (pamiętacie "The Social Network"?) - (900 mln - 1,1 mld dolarów) 


5. Matthew Mellon - członek jednej z najbardziej wpływowych bankierskich rodzin w USA stał się ewangeliatorem kryptowalut mimo ostrzeżeń ze strony rodziny. Było warto - w ciągu roku dzięki inwestycjom m.in w token XRP udało mu się zdobyć majątek, szacowany na 900 mln do 1 mld dolarów. 


6. Brian Armstrong, CEO Coinbase (900 mln - 1 mld) 

 

7. Matthew Roszak - współtwórca Bloq, twórca Tally Capital (900 mln -1 mld) 

 

8. Anthony Di Iorio - współzalożyciel Ethereum (750 mln - 1 mld) 

 

9. Brock Pierce - zaczynał jako aktor dziecięcy w filmach Disneya, dziś jest szefem Bitcoin Foundation i jednym z największych wyznawców kryptowaluty (700 mln - 1 mld) 

 

10. Michael Novogratz, CEO Galaxy Digital (700 mln - 1 mld) 

 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie