Jachty dla „1 procenta”. Ritz-Carlton wypływa na szerokie wody
http://www.ritzcarlton.com/en/yachts

Jachty dla „1 procenta”. Ritz-Carlton wypływa na szerokie wody

Słynna sieć hoteli postanowiła się zmarynizować. Jednak z jej nowej oferty skorzysta niewielu pasażerów.
09.08.2018

Wg opublikowanego właśnie raportu dotyczącego satysfakcji gości, Ritz-Carlton po raz czwarty z rzędu został hotelem, w którym goście czują się najszczęśliwsi. Nic w tym zaskakującego – reputacja sieci posiadającej na całym świecie 91 luksusowych ośrodków jest już wręcz legendarna. Nic dziwnego, że  firma chce się rozwijać. Teraz zostanie pierwszą marka luksusowych hoteli, która pojawi się na rynku rejsów wycieczkowych. Wszystko dzięki nowemu działowi firmy „Yacht Collection”.

Superjachty dla krezusów 

Flota Ritz-Carlton składać się będzie z trzech gigantycznych superjachtów, z których pierwszy zacznie pływać w lutym 2020 r. Statki zaoferują „najbardziej intymne i ekstrawaganckie doświadczenie w zakresie podróży”, ekskluzywniejsze niż oferują istniejące linie. Według Bloomberga, będą one dostępne dla „1 proc. globalnych podróżnych”.

„Naszym celem jest zaoferowanie legendarnej usługi Ritz-Carlton w zakresie luksusowej akomodacji także na morzu, a także ponowne zdefiniowanie morskich podróży” - powiedziała „Forbesowi”, Lisa Holladay, rzecznik marki Ritz-Carlton. „Coraz większy popyt na luksusowe rejsy ogromnymi cruiserami zainspirował nas do wejścia na rynek i stworzenia małych statków wycieczkowych, które spełnią wymagania naszych gości”.


Ritzem na Karaiby 

Te „małe statki wycieczkowe” to olbrzymie jachty mające po 190 metrów długości. Ale olbrzymie tylko jeśli chodzi o wymiary - na pokład będą zabierały na maksymalnie 298 pasażerów. Tymczasem przeciętny cruiser, czyli ogromny statek wycieczkowy, zabiera w podróż nawet 10 razy więcej osób.Na pokładach jachtów Ritz-Carlton znajdą się oczywiście restauracje z szefami kuchni mającymi gwiazdki Michelina, luksusowe spa i cała masa atrakcji znanych z cruiserów, tyle tylko, że o kilka klas wyższych.

Jachty są obecnie w budowie w Stoczni Barreras w Vigo w Hiszpanii. Są produkowane we współpracy z firmą Tillberg Design of Sweden ze Szwecji. Celami podróży będą Karaiby, kraje śródziemnomorskie, Europa Północna, Ameryka Łacińska, Kanada i północno-wschodnie Stany Zjednoczone. Rezerwacji można dokonywać już, na rejsy w lutym 2020 roku, na stronie internetowej The Ritz-Carlton Yacht Collection.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie