Zobacz, jak wygląda Vision iNEXT – pierwsze samoprowadzące się, elektryczne BMW
Fot: mat.prasowe

Zobacz, jak wygląda Vision iNEXT – pierwsze samoprowadzące się, elektryczne BMW

Samochód ma trafić do sprzedaży w 2021 roku.
18.09.2018

BMW swój autonomiczny samochód zapowiadało od kilku lat. Wczoraj producent wreszcie pokazał pierwsze zdjęcia swojego elektrycznego konceptu. Wśród opinii komentatorów dominuje głos, że jak na samochód, który teoretycznie mógłby obejść się bez kierowcy, wnętrze samochodu wypada o wiele lepiej, niż wygląd zewnętrzny. Kontrowersje wzbudza między innymi potężny grill i wąskie reflektory. A wam jak się podoba?

Czytaj też: Dzieło sztuki motoryzacyjnej sprzedane na rekordowej aukcji 

Wnętrze Vision iNEXT

Vision iNEXT ma przejechać na jednym ładowaniu baterii eDrive nawet 750 km, osiągając prędkość na poziomie 130 km/h. W przestronnej kabinie kierowca będzie miał do wyboru dwa tryby jazdy – autonomiczny Boost oraz umożliwiający tradycyjną jazdę Ease. Na desce rozdzielczej znajdzie dwa ekrany oraz chowającą się w przypadku wyboru jazdy autonomicznej kierownicę, a w podłokietniku – interfejs pomagający w sterowaniu.

Wrażenie robią też interaktywne tkaniny ShyTech, które pozwalają m.in na kontrolę nagłośnienia w samochodzie.  

Audi prezentuje pierwszego elektryka

Do sprzedaży wyprodukowany w fabryce Dingolfing samochód ma trafić w 2021 roku.  iNEXT to drugi pełnoprawny, zaprojektowany od podstaw „elektryk” BMW (nie bierzemy pod uwagę zelektryfikowanych, znanych modeli z serii 3, 5 czy 7). Pierwszym takim samochodem bawarskiej firmy, który trafił do masowej produkcji, było BMW i3. Do 2025 roku BMW ma mieć w ofercie 12 w pełni elektrycznych aut. 

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie