Najlepsze architektoniczne zdjęcia roku. Kto sięgnie po APA 2018?
Fot: Wenqiao Zhu/ www.photocrowd.com/photographer-community/134854/

Najlepsze architektoniczne zdjęcia roku. Kto sięgnie po APA 2018?

Nagrody tym razem zostaną przyznane w 6 kategoriach. Rozstrzygnięcia poznamy w grudniu.
08.10.2018

World Architecture Festival w ciągu zaledwie 10 lat istnienia zapracował na miano największej i najbardziej prestiżowej imprezy w architektonicznym świecie. Około 200 projektów, startujących co roku w 31 kategoriach, to świetny katalog tego, co współcześnie najciekawsze, jeśli chodzi o domy mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, ekskluzywne wille, szkoły, biura i centra handlowe. Obok „architektonicznych Oscarów” warto też zwrócić uwagę na towarzyszący wydarzeniu konkurs fotograficzny, który w tym roku odbędzie się po raz 7 – Architectural Photography Awards.

Eklektyczny wybór w sześciu kategoriach 

Tu kategorii jest mniej – zaledwie 6, w tym dwie debiutujące w tym roku – więc siłą rzeczy na prace nominowanych można poświęcić więcej uwagi. Znajdziemy wśród nich zdjęcia pokazujące rozwinięte, indywidualne style, które wypracowali artyści o skrajnie różnych zainteresowaniach. Wśród nominowanych zobaczymy m.in. kadr pokazujący halę gimnastyczną w Antibes we Francji, który przywołuje skojarzenia z malarstwem Edwarda Hoppera czy widok na monumentalny Piazza del Duomo w Mediolanie - oba odmienne i tak samo wciągające. 

Fot: Aldo Amoretti 

Nagrody dla zdjęć ze smartfonów 

Zwycięzcy każdej z kategorii głównych, do których zaliczają się wnętrza, zdjęcia z zewnątrz, budynki w użytku i „sense of place”, czyli wyczucie miejsca, otrzymają po 3 tys. dolarów. Bogatszy o tysiąc dolarów będzie wygrany w nowej kategorii portfolio, pokazującej jedno miejsce w 4-6 różnych ujęciach, a 250 dolarów zarobi dwójka zwycięzców w kategorii zdjęć wykonanych dzięki urządzeniom mobilnym. Prace wszystkich finalistów znajdziesz pod tym adresem.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie