Czarna środa dla branży technologicznej. „Wielka piątka” traci 172 miliardy dolarów
iStock

Czarna środa dla branży technologicznej. „Wielka piątka” traci 172 miliardy dolarów

Akcje FAANG (Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google) w ciągu jednego dnia zanotowały spadki porównywalne z rynkową wartością Toyoty.
11.10.2018

Konflikt handlowy między USA i Chinami coraz mocniej odbija się na portfelach inwestorów. Indeksy Dow Jones i S&P 500 zanotowały wczoraj największe spadki od ponad pół roku, niepokój na rynkach odbił się również na cenach ropy naftowej. Tracą technologiczni giganci – i to mocno, bo cała "wielka piątka" zanotowała łączny spadek wartości rynkowej o 172 miliardy dolarów, a łącznie od 3 października  - o ponad 303 miliardy . Spadki w grupie FAANG wyniosły 8% (12 mld dolarów) w przypadku Netfliksa, 6% (56 mld) stracił Amazon, 4,6% (51 mld) – Apple, 4% (15,7 mld) – Facebook i 4,6% (36,7  mld) – Google.

Czytaj też: Pierwszy bilion Apple 

Również Europa boryka się z problemami, które odbijają się na cenach akcji firm technologicznych- w tym producentów gier - a także reaguje na nastroje na Wall Street. Jak informuje serwis Bankier.pl, wycena CD Projektu, odpowiedzialnego m.in. za „The Witcher” i „Cyberpunk 2077” spadła wczoraj o 10,5% (1,85 mld zł) – to najgorsza sesja dla firmy od 6 lat. Serwis zwraca też uwagę na spadki m.in. francuskiego Ubisoftu, a jako jeden z najważniejszych czynników rynkowego niepokoju wskazuje konflikt między Włochami a Unią Europejską, wynikający z wątpliwości Komisji Europejskiej co do proponowanego włoskiego budżetu.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie