Serwis newsowy Apple zostanie zaprezentowany w marcu?
Tim Cook/ Starstock

Serwis newsowy Apple zostanie zaprezentowany w marcu?

To nie koniec inwestycji w usługi - tym roku technologiczny gigant zamierza też uruchomić serwis streamingowy.
13.02.2019

Słabsza niż prognozowana sprzedaż iPhone’a, giełdowe spadki i spowolnienie gospodarcze odbiły się na nastrojach w Apple. Firma straciła miliardy dolarów m.in. w Chinach, a Tim Cook robi dobrą minę do złej gry, ale zmiany w strategii producenta są nieuniknione. Ich symbolem może stać się specjalne wydarzenie, zaplanowane na 25 marca w Steve Jobs Theater w kampusie Apple w Cupertino, gdzie, jak wynika z informacji BuzzFeeda, oprócz możliwej premiery nowej generacji AirPodów i nowego iPada Mini zaprezentowane mogą zostać funkcjonalności nowego serwisu informacyjnego firmy.

Smart cities, czyli jak wygląda przyszłość miast 

Newsowy Netflix 

Chodzi o planowaną od jakiegoś czasu usługę subskrypcyjną, która dzięki jednej opłacie umożliwiałaby korzystanie z serwisów informacyjnych różnych wydawców (takich jak „New York Times”, „Washington Post” czy „Wall Street Journal”). Zbudowanie tego „Netflix dla wiadomości” umożliwiło m.in. przejęcie w ubiegłym roku bazującej na podobnych rozwiązaniach usługi Texture. Jednak serwis newsowy ma być tylko wstępem do powalczenia o nowe obszary rynku…

Pierwszy serial twórcy „La La Land”

Wiadomo bowiem, że Apple od dłuższego czasu planuje nawiązanie konkurencji z Netfliksem czy Hulu na ich boisku. Premiery ich usługi streamingowej możemy spodziewać się jeszcze w tym roku, a w ofercie znajdziemy m.in. nowy program Oprah Winfrey, reboot „Niesamowitych historii” Stevena Spielberga, a także nowy serial Stevena Knighta (twórcy „Peaky Blinders”) oraz serial Damiena Chazelle’a („La La Land”, „Pierwszy człowiek”). Na coraz tłoczniejszym rynku streamingów (kolejne serwisy mają otworzyć m.in. Disney i Warner Media) usługa Apple’a ma wyróżniać się tym, że posiadacze produktów z jabłkiem nie będą musieli dodatkowo za nią dopłacać.

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie