Dwie gorące premiery od Huawei
fot. materiały prasowe / kolaż Esquire.pl

Dwie gorące premiery od Huawei

Do sprzedaży trafiły dwa modele smartfonów oraz multisportowy smartwatch przygotowany specjalnie dla aktywnych.
02.04.2019

26 marca Huawei zaprezentował w Paryżu dwa innowacyjne smartfony, w tym flagowy P30 Pro, oraz wielofunkcyjny smartwatch. Wyposażono je w zupełnie nowe rozwiązania. Dzięki nim smartfonami zrobimy jeszcze doskonalsze zdjęcia, natomiast smartwatch stanie się naszym niezawodnym partnerem na drodze do zbudowania świetnej kondycji. 

Huawei P30 i P30 Pro: jeszcze wyższy poziom fotografii mobilnej 

Główny aparat Huawei P30 Pro został wyposażony w cztery obiektywy, opracowane we współpracy z marką Leica (model P30 posiada trzy obiektywy). Innowacją jest teleobiektyw z peryskopowym układem soczewek, który daje umożliwia wykonywanie zdjęć w bardzo dużym zbliżeniu bez utraty jakości zdjęcia. To absolutna innowacja w świecie smartfonów. Do tego mamy do wyboru 5-krotny zoom optyczny, 10-krotny zoom hybrydowy i aż 50-krotny zoom cyfrowy.

Sztuczna inteligencja (nie tylko) dla artystów

Aparaty fotograficzne obu modeli zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum. Dzięki niemu możemy wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym, co jest kolejną innowacją. To kolejne novum w dziedzinie smartfonów. Zminimalizowane są też zakłócenia wywołane przez drgania ręki dzięki użyciu sztucznej inteligencji. Ta funkcja dostępna jest w modeli P30 Pro. Dodatkowo, peryskopowy SuperZoom pozwala uzyskać niezwykle wyraziste zbliżenia. Sztuczna inteligencja wyręcza nas też w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny. Umożliwia zarówno głównej jak i przedniej kamerze robienie wyraźnych zdjęć pod światło, eliminując efekty prześwietlenia i przyciemnienia. Z kolei funkcja Super Portrait, również wykorzystująca AI, pozwala uchwycić ostrość najdrobniejszych szczegółów portretu przy artystycznym nieostrym tle.

Kolejną nowością w modelach z serii P30 jest funkcja Huawei Dual-View, która pozwala na nagrywanie dwóch klipów jednocześnie: jeden w ujęciu szerokokątnym, a drugi w zbliżeniu.

Potężna bateria, ultraszybkie ładowanie i transfer danych

Huawei P30 Pro został wyposażony w baterię o pojemności 4200 mAh, która zapewnia normalne użytkowanie telefony od 1,5 do 2 dni. Smarfona naładujemy również aż do 70% zaledwie w 30 minut. Z kolei ładowanie 10-minutowe zapewnia 30% baterii.

Huawei P30 Pro ma też funkcję ładowania bezprzewodowego 15W, a dzięki funcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank – wystarczy zbliżyć smartfon do innego urządzenia, a jego bateria zostanie zasilona energią z Huawei P30 Pro.

Telefony z seriiP30 wyposażono też w funkcję OneHop, pozwalająca na szybkie i proste przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie bez użycia kabla, Wi-Fi ani USB. W minutę przeniesiemy nawet 500 zdjęć w minutę, a transfer 1GB filmu zajmie tylko około 42 sekundy.

Stylowy wygląd i solidne wykonanie

W Huawei P30 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,5”, natomiast w Huawei P30 – ekran OLED o przekątnej 6,1”. Rozdzielczość ekranów w obu modelach to FullHD+. Oba modele posiadają nieduże wcięcie na ekranie, w którym znajduje się przedni aparat fotograficzny. Obudowa telefonów urzeka zaokrąglonymi krawędziami, a połączenie szkła i metalu wygląda bardzo stylowo. Wygodnym rozwiązaniem jest też skaner odcisku palca zintegrowany z wyświetlaczem.

Huawei P30 Pro (wersja 8+256G) dostępny jest na polskim rynku w czterech wariantach kolorystycznych: opal, aurora niebieski i czarny, natomiast bursztynową wersję będzie można kupić tylko w sklepie Huawei Warszawa w Arkadii. Model Huawei P30 Pro w wersji 6+128G dostępny jest w trzech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny - tak samo jak model P30.

Huawei Watch GT Active: dla biegaczy, pływaków i zdobywców szczytów

Tym, co zrobiło na nas szczególne wrażenie, jest wytrzymałość nowego Huawei Watch GT Active. Zegarek działa na jednym ładowaniu baterii do 2 tygodni, a przy aktywnych funkcjach sportowych – do 22 godzin. Urządzenie funkcjonuje w oparciu o potrójny system satelitarny, dzięki czemu geolokalizacja i mierzenie trajektorii ruchu jest dokładniejsze, a rejestrowane tempo aktywności – bliższe rzeczywistemu.

Huawei Watch GT Active został zaprojektowany z myślą o miłośnikach różnych dyscyplin: biegania, jazdy na rowerze, pływania, triatlonu, górskich wypraw, ale też ćwiczeń fitness, wykonywanych w zamkniętych pomieszczeniach. Zegarek Huawei rejestruje w czasie rzeczywistym szereg niezbędnych parametrów, takich jak dystans, tempo, tętno oraz spalone kalorie. Zainstalowany w zegarku żyroskop i barometr wskaże użytkownikowi nie tylko wysokość na jakiej się znajduje, pomoże także prognozować zmiany pogody. Zegarek jest wodoodporny: wytrzymuje zanurzenie do głębokości 50 metrów.

Huawei Watch GT Active dostarcza też spersonalizowane plany treningowe. Możemy skorzystać z trybu triatlonu, który obsługuje pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, zapewniając możliwość rejestrowania kompletnych danych treningu, w tym zmianę rodzaju aktywności.

Huawei Watch GT Active może stale monitorować tętno. Pomaga w tym samouczący się algorytm, który wykorzystuje technologia monitorowania tętna HUAWEI TruSeen™ 3.0. Jeśli zegarek wykryje zaburzenia tętna, zawibruje, aby ostrzec użytkownika. Jednocześnie zsynchronizuje dane z smartfonem oraz aplikacją Huawei Health.

Huawei Watch GT Active wykorzystuje technologię monitorowania snu Huawei TruSleep™ 2.0, stworzoną we współpracy z Harvard Medical School CDB Center. Pozwala ona na dokładne monitorowanie czasu snu i identyfikowanie wskaźników (głęboki sen, lekki sen). Smartwatch identyfikuje typowe problemy związane ze snem i dostarcza ponad 200 potencjalnych sugestii, które pomogą nam lepiej spać. Po ustawieniu inteligentnego budzika Huawei Watch GT Active monitoruje fazę snu użytkownika.  Jeśli pozostajemy w stanie głębokiego snu, smartwatch nie włącza głośnego alarmu, lecz zaczyna cicho i delikatnie wibrować, aby wybudzenie było łagodniejsze, a nasze samopoczucie – lepsze.

Huawei Watch GT Active współpracuje z bezpłatną aplikacją Huawei Health (dostępną w systemie Android), która oferuje wiele dodatkowych możliwości. Nie tylko gromadzi i wyświetla dane rejestrowane na bieżąco przez zegarek, ale też umożliwia tworzenie i monitorowanie zaawansowanych planów treningowych.

Aplikacja Huawei Health współpracuje z innymi urządzeniami Huawei, np. inteligentną wagą Huawei Smart Scale. Waga mierzy dziewięć wskaźników, m.in. masę mięśni i tkankę tłuszczową. Dzięki temu Huawei Health może wyświetlać w jednej linii szereg powiązanych ze sobą parametrów: pokonany dystans, spalone kalorie, tętno, rodzaj i intensywność ćwiczeń, jakość snu oraz zmieniającą się wagę. Jednocześnie każdy parametr może być analizowany w różnych jednostkach czasu: godziny, dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Tak dokładna i kompleksowa wiedza umożliwia wychwycenie współzależności i budowanie coraz lepszych planów ćwiczeń. Platforma umożliwia również dzielenie się wybranymi widokami danych na naszych profilach społecznościowych.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie