Dwa kółka zamiast czterech

Dwa kółka zamiast czterech

Chciałbyś mieć nie tylko cztery kółka swojej ulubionej marki? Zobacz nasze propozycje 10 rowerów, które powstały na deskach kreślarskich w najlepszych studiach koncernów motoryzacyjnych.
30.03.2015


Porsche

Lekkie ramy wykonane z karbonu na pewno przypadną ci do gustu, a hydrauliczne hamulce spowodują nie mniejsze emocje niż w Porsche Panamera. Dostępne tylko w firmowych salonach Porsche.

Mercedes-Benz

Masz do wyboru model „fitness” albo „trekking” - wszystko zależy od Twoich upodobań. Każdy z nich jest wyposażony w najwyższej klasy osprzęt jak lekkie, aluminiowe ramy czy hydrauliczne hamulce Shimano. Rower to nie wszystko - w ofercie znajdziesz też komplet potrzebnych akcesoriów do stylowej i bezpiecznej jazdy rowerem.

BMW

Wyglądem nawiązują do tradycyjnego wzornictwa marki, a zdobycie nagrody Red Dot Design Awards za 2014 rok, potwierdza tylko, że „kształty przyszłości” możesz podziwiać już dziś.

Aston Martin

Wraz z Foster Bikes koncern postanowił stworzyć limitowaną edycję rowerów One-77 - nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ wyprodukowano tylko 77 sztuk. Cena jednego to koło 25,000 funtów. Model jest utrzymany w typowej dla samochodów Astona Martina stylistyce, a wykonanie szprych oraz całej ramy z włókna węglowego zapewni Ci świadomość, ze masz świetny i nowoczesny rower.

 

Lamborghini

W ofercie Tonino Lambroghini znajdziesz do wyboru sześć modeli rowerów. Każdy ma określone specyfikacje - m. in. specjalne aerodynamiczne wykończenie ramy pozwalające osiągać wysokie prędkości przy jak najwyższym komforcie. Rowery dostępne są tylko na wcześniejsze zamówienie.

Maserati

Rower współtworzony wraz z firmą Montane o nazwie 8CTF, to hołd jaki firma chciała złożyć zwycięstwu samochodowi marki Maserati w wyścigu Indianapolis. Wyprodukowano tylko 200 sztuk tego unikatowego modelu. Oprócz limitowanych ofert znajdziesz też między innymi model „Turismo”, którego cena zaczyna się od 3,800 dolarów.

McLaren

Wraz z firmą Specialized, firma McLaren stworzyła ultralekki rower z poliwęglanu. Czarno-pomarańczowa kolorystyka ramy ma niewątpliwie nawiązywać do wyścigowych modeli samochodów McLarena. To jaki sukces odniesie rower można już przewidzieć - wszystkie rezerwacje na 250 sztuk zostały już zajęte. Dodajmy, że koszt roweru to około 20,000 dolarów.

 

Land Rover

Tak jak model Evoque, dwukołowa jego wersja będzie nie mniej wyrazista i stylowa. Czarno-biała rama idealnie pasuje do Range Rover-a. Aerodynamika ramy roweru, stworzona z włókna węglowego idealnie sprawdzi się w dalekich trasach. Niestety - projekt nadal zostaje w fazie koncepcyjnej.

Ferrari

Tak samo włoski jak cztery kółka. Rower górski Ferrari CX-60 idealnie nadaje się do jazdy wyczynowej. 26” czerwona rama z firmowym logo wykonana z lekkiego stopu aluminium. Jedna sztuka to wydatek około 2,200 dolarów.

Alfa Romeo

W pełni „made in italy” - rower szosowy idealnie odwzorowuje wszystkie włoskie wyobrażenie o jeździe rowerem z „włoskim powiewem”. Model 4C świetnie pasuje do swojego czterokołowego brata o tym samym numerze modelowym.

 

Tekst Krzysztof Malcher

Polecane wideo

Komentarze

Polecane dla Ciebie